MŚ. Niemcy bezlitośni dla Kazachów. Padło dziesięć goli

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Grzegorz Wajda / Na zdjęciu: John-Jason Peterka
Getty Images / Grzegorz Wajda / Na zdjęciu: John-Jason Peterka

Reprezentacja Niemiec obdarła ze złudzeń Kazachów i w meczu hokejowych mistrzostw świata elity w Ostrawie rozbiła rywali. Nasi zachodni sąsiedzi wygrali aż 8:2.

Reprezentacja Kazachstanu to jeden z rywali Polaków w walce o utrzymanie w hokejowej elicie. Każdy zdobyty punkt przez tę ekipę oddala nasz zespół od pozostania w gronie szesnastu najlepszych drużyn globu. Kazachowie szansę na zdobycie punktów widzieli w starciu z Niemcami, ale szybko zostali obdarci ze złudzeń.

Już w 62. sekundzie nasi zachodni sąsiedzi objęli prowadzenie, a krążek do bramki rywali wpakował Maksymilian Szuber. Nieco ponad minutę później było już 2:0 dla Niemców, a tym razem dał o sobie znać kunszt Parkera Toumiego. Tak znakomity początek ustawił to spotkanie, choć Kazachowie nie zamierzali poddawać się bez walki.

W 8. minucie reprezentanci Kazachstanu wykorzystali grę w przewadze i po trafieniu Romana Starchenki zdobyli kontaktową bramkę. Do końca pierwszej tercji więcej goli nie padło, ale tuż po wznowieniu gry Niemcy zadali kolejny cios. Zrobił to John-Jason Peterka. Ta bramka podcięła skrzydła ambitnie grającym Kazachom.

Po drugiej tercji Niemcy prowadzili 5:1, a gole strzelili jeszcze Lukas Reichel i Lukas Kaelble. W ostatniej odsłonie niemiecki zespół jeszcze dobił przeciwnika za sprawą gola Reichela. Kazachowie odpowiedzieli trafieniem Artyoma Korolyewa, ale Niemcy nie powiedzieli ostatniego słowa. Grając w osłabieniu Frederik Tiffels strzelił na 7:2, a wynik meczu ustalił Maximilian Kastner.

Taki rezultat oznacza, że Niemcy awansowali na drugie miejsce w tabeli grupy B i są blisko zapewnienia sobie gry w ćwierćfinałach. Kazachowie na swoim koncie nadal mają 3 punkty i wyprzedzają tylko Polaków.

Niemcy - Kazachstan 8:2 (2:1, 3:0, 3:1) 1:0 - Maksymilian Szuber 2' 2:0 - Parker Toumie 3' 2:1 - Roman Starchenko 8' 3:1 - John-Jason Peterka 22' 4:1 - Lukas Reichel 29' 5:1 - Lukas Kaelble 36' 6:1 - Lukas Reichel 51' 6:2 - Artyom Korolyew 52' 7:2 - Frederik Tiffels 56' 8:2 - Maximilian Kastner 59'