U16: Polacy awansują do dywizji A

Zdjęcie okładkowe artykułu: Gianluca Mattioli nie żyje
Gianluca Mattioli nie żyje

W sobotę podczas mistrzostw Europy do lat 16 dywizji B w Bułgarii młodzi Polacy odnieśli już ósme kolejne zwycięstwo wygrywając swój pojedynek półfinałowy.

W tym artykule dowiesz się o:

Sobotnie spotkanie było bardzo wyrównane do przerwy. Pomimo kilku punktowego prowadzenia Szwedzi prawie dogonili Polaków do dwudziestu minutach (32:30). Natomiast w trzeciej kwarcie podopieczni trenerów Marcina Klozińskiego, Jerzego Szambelana i Romana Prawica odskoczyli od rywali na kilka oczek (24:19). Dzięki temu Polacy kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń do końca spotkania i zapewnili sobie awans do dywizji A. Ostatecznie nasi młodzi zawodnicy pokonali Szwedów 70:63. Najwięcej punktów dla nas zdobył Kacper Mąkowski (15, plus 8 zbiórek). 13 oczek i 9 desek dołożył Dominik Wilczek, a o triple-double otarł się Łukasz Kolenda, autor 10 punktów, 9 zbiórek i 8 asyst. [ad=rectangle] W niedzielę o godzinie 19.30 w finale Polacy zagrają ze zwycięzcą drugiego półfinału, w którym Estonia zmierzy się ze Słowacją. Polska - Szwecja 70:63 (14:13, 18:17, 24:19, 14:14) Polska:

Mąkowski 15 (8 zb), Wilczek 13 (9 zb), Pluta 11, Kolenda 10 (9 zb, 8 as), S.Wójcik 8, Bogucki 6, Chrabota 4, Sączewski 3, Nowakowski 0, Zagórski 0.