Genialny wieczór Marissy Kastanek. "Cieszę się z tego, gdzie jestem"

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty /  / Marissa Kastanek, czyli główne żądło Ślęzy Wrocław
WP SportoweFakty / / Marissa Kastanek, czyli główne żądło Ślęzy Wrocław

Ślęza Wrocław wygrała 67:59 mecz z CCC Polkowice, którego stawką był awans do finału Basket Ligi Kobiet. Sukcesu nie byłoby, gdyby nie Marissa Kastanek, która wywalczyła ponad połowę punktów swojego zespołu.

W 29 minucie piątego półfinałowego meczu Ślęza przegrywała z CCC różnicą 13 punktów. Decydujące minuty należały jednak do Marissy Kastanek. To jej wrocławianki zawdzięczają fakt, że po 30 latach ponownie zagrają w finale mistrzostw Polski.

Amerykańska snajperka mecz zakończyła z dorobkiem 34 punktów, co jest jej nowym rekordem na parkietach BLK, na których występuje drugi sezon. Swój poprzedni najlepszy indywidualny wynik osiągnęła w listopadzie, kiedy to zaliczyła 25 oczek przeciwko... CCC.

- To była kapitalna seria i bardzo ciężkie mecze. CCC to świetny zespół. Wiedziałyśmy, jak ciężkie zadanie nas czeka - komentuje bohaterka decydującego starcia.

- Cieszę się, że jestem w tym zespole. Dziękuję Bogu za talent, jaki posiadam i za miejsce, do jakiego trafiłam - dodała.

Mentalnie zespół przed czwartą kwartą podniosła... Sharnee Zoll. - Przypomniała nam, że wcześniej w serii to CCC przegrywało tyloma punktami, a jednak wygrały mecz. Tym razem to my tego dokonałyśmy - komentuje.

Co ciekawe na parkiecie Zoll w środę nie szło tak doskonale, ale na obwodzie wielkie wsparcie było w postaci Zuzanny Sklepowicz. Ta rozegrała jedno z najlepszych spotkań w ekstraklasie. - Zrobiła wielki postęp i potwierdziła to. Zagrała bardzo dobre spotkanie - przekonuje Kastanek.

Ostatni raz o złoto Ślęza Wrocław grała w 1987 roku. Wtedy rywalem była... Wisła Kraków. Po 30 latach historia zatoczyła koło. Początek finałowej serii w środę 19 kwietnia. Dwa pierwsze mecze odbędą się w stolicy Dolnego Śląska.