"Koncertowo zawaliła". W sieci wrze po El Clasico

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Quique Garcia / Na zdjęciu: Joao Felix.
PAP/EPA / Quique Garcia / Na zdjęciu: Joao Felix.

W sobotnie popołudnie na stadionie olimpijskim w Barcelonie odbyło się pierwsze w tym sezonie El Clasico. Mistrz Hiszpanii uległ na swoim stadionie Realowi Madryt 1:2. W sieci głównym tematem ekspertów jest Jude Bellingham oraz forma Blaugrany.

W tym artykule dowiesz się o:

Pierwsze w tym sezonie El Clasico przyniosło nam wiele emocji. Pierwszą część spotkania totalnie zdominowała FC Barcelona. W przerwie jednak coś magicznego stało się z piłkarzami Realu Madryt, którzy totalnie odmienieni wyszli na boisko.

Najpierw w 68 minucie Jude Bellingham wyrównał stan spotkania, a wtedy Real ruszył jeszcze bardziej. Wszystko zapowiadało się, że remisem zakończy się ten pojedynek, jednak w drugiej minucie doliczonego czasu gry Anglik ponownie skierował piłkę do bramki Blaugrany, które dało zwycięstwo Realowi 2:1.

Po spotkaniu na portalu X (dawny Twitter) eksperci piłkarscy wypowiadali się na temat tego spotkania. Głównym wątkiem był fantastyczny Jude Bellingham. - Hey Jude, Gracias! - napisał krótko Mateusz Borek.

- Myślałem, że po erze Ronaldo i Messiego będziemy żyli w erze Mbappe i Haalanda, ale jak widać, Bellingham proponuje swoją kandydaturę. Nie pytam czy zdobędzie Złotą Piłkę, pytam ile ich będzie mieć w swojej kolekcji. Dopiero zaczyna, ale już jest gigantem - dodał Michał Mitrut z Canal Plus Sport.

- Barca vs Jude Bellingham 1:2. Kozak z tego Anglika. Gwiazda pełną gębą - przekazał Jacek Kurowski.

- Zatkało mnie. Co za kozak z Bellinghama! - oznajmił Sebastian Chabiniak z Eleven Sports.

Jednak uwagę ekspertów nie skupiła tylko znakomita postawa Bellinghama, ale także tragiczna forma FC Barcelony w drugiej połowie spotkania. Mistrz Hiszpanii mogło wydawać się, że kontrolował to spotkanie, a przegrał w bardzo słabym stylu. - Przegrać taki mecz… koncertowo to zawaliła Barcelona - nie gryzł się w język Dominik Piechota z Kanału Sportowego.

- Niebywałe, że Barca nie zjadła Realu, gdy miała go na talerze. Szacunek dla Realu, że poszli za ciosem. Klasowo wykorzystali swoje momenty - dodał Marcin Gazda z Eleven Sports.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty