Niespodzianka w Sevilli. Atletico straci dystans?

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PAP/EPA/JULIO MUNOZ / Sevilla poprawiła swoją sytuację w La Lidze
PAP/EPA / PAP/EPA/JULIO MUNOZ / Sevilla poprawiła swoją sytuację w La Lidze

Sporo emocji było w niedzielnych meczach La Ligi. Wygrywali gospodarze, za każdym razem jedną bramką. Przełamała się Sevilla, która niespodziewanie pokonała Atletico Madryt.

W trwających sezonie La Ligi piłkarze Sevilli mieli ogromne problemy z wygrywaniem. Zespół, uczestnik Ligi Mistrzów, jest zaangażowany w grę o utrzymanie.

W 24. serii drużyna poprawiła swoją sytuację i to w dość niespodziewanym momencie. Sevilla podejmowała półfinalistę Pucharu Króla Atletico Madryt i wygrała 1:0. Jedyny gol padł już w 15. minucie. Dzięki trzem punktom gospodarze oddalili się od strefy spadkowej na sześć punktów. Natomiast Atletico może zanotować kolejne straty do podium.

Blisko punktu była Celta, która przegrywała na wyjeździe z Getafe 0:2, ale dopadła rywala. Ostatnie słowo należało jednak do miejscowych, którzy w 89. minucie trafili i zainkasowali trzy punkty.

Dopiero w doliczonym czasie rozstrzygnęły się losy potyczki Mallorki z Rayo Vallecano. Gole w spotkaniu padały po przerwie. Na bramkę miejscowych kwadrans przed końcem odpowiedzieli gości. Ostatnie słowo należało do drużyny z Mallorki. Vedat Muriqi zapewnił miejscowym cenne zwycięstwo.

Getafe CF - Celta Vigo 3:2 (2:0) 1:0 - Mayoral 41' 2:0 - Mata 45+2' 2:1 - Larsen 71' 2:2 - Allende 85' 3:2 - Mata 89'

RCD Mallorca - Rayo Vallecano 2:1 (0:0) 1:0 - Sanchez 48' 1:1 - Garcia 76' 2:1 - Muriqi 90+1'

Sevilla FC - Atletico Madryt 1:0 (1:0) 1:0 - Romero 15'