LM: niespodzianka. Niewykorzystane sytuacje się zemściły [WIDEO]

W drugim meczu półfinałowym Ligi Mistrzów Real Madryt przeważał, ale na nic się to zdało. Niewykorzystane sytuacje się zemściły i niespodziewanie w 68. minucie Alphonso Davies wyprowadził Bayern Monachium na prowadzenie.

Jakub Fordon
moment uderzenia Alphonso Daviesa Twitter / Polsat Sport / Na zdjęciu: moment uderzenia Alphonso Daviesa
Po wtorkowym (7 maja) drugim meczu półfinałowym Ligi Mistrzów pojawiła się spora szansa na niemiecki finał. W końcu awans wywalczyła Borussia Dortmund, a Bayern Monachium po remisie 2:2 z Real Madryt jechał do stolicy Hiszpanii z otwartą kartą.

Zarówno w pierwszej, jak i w drugiej połowie to Real miał więcej szans na zdobycie bramki. Jednak co z tego, skoro był nieskuteczny, a do tego w bramce Bayernu cuda wyczyniał Manuel Neuer. I dość niespodziewanie to przyjezdni otworzyli wynik meczu.

Indywidualną akcję na skrzydle przeprowadził Alphonso Davies, który rozpoczął to spotkanie na ławce rezerwowych. Na boisku pojawił się po pół godzinie rywalizacji z uwagi na kontuzję Serge'a Gnabryego. Kanadyjczyk będąc w polu karnym oddał strzał, którym pokonał ukraińskiego golkipera Realu Andrija Łunina.

Tym samym w 68. minucie Bayern wykonał spory krok do awansu do finału Ligi Mistrzów. Co prawda Real był w stanie wyrównać chwilę później, ale z powodu faulu sędziujący ten mecz Szymon Marciniak zdecydował się cofnąć bramkę. Polak obejrzał jedynie kilka powtórek i szybko podjął taką decyzję.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.