Twierdza Górnika Łęczna rozbita w pył

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: Stal Rzeszów
WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: Stal Rzeszów

Górnik Łęczna był najdłużej niepokonanym pierwszoligowcem na własnym stadionie. Kiedy już zaczął przegrywać, to zrobił to trzy razy. W sobotę został pokonany 1:3 przez Stal Rzeszów.

W tym artykule dowiesz się o:

Górnik Łęczna nie wykorzystał szans na zdobycie prowadzenia w pierwszej połowie, za co później nadeszła kara. W drugim kwadransie uderzenie Damiana Gąski zostało zablokowane, a Damianowi Warchołowi nie udało się przymierzyć strzałem głową z małej odległości. Już w 32. minucie dokładności zabrakło Pawłowi Żyrze na zakończenie akcji Daniela Dziwniela i Damiana Warchoła.

Stal Rzeszów odwróciła sytuację na boisku strzałem Andreji Prokicia na 1:0 w czasie doliczonym do pierwszej połowy. Dopadł on do piłki odbitej przez Macieja Gostomskiego po strzale z dystansu i wykonał dobitkę. Interwencja z reguły pewnego Gostomskiego powinna być lepsza.

Damian Warchoł poprawił skuteczność w 63. minucie i swoim strzałem doprowadził do remisu 1:1. Przy golu asystował Damian Gąska. Łęcznianie nie nacieszyli się długo kompromisowym wynikiem, ponieważ po zaledwie sześciu kolejnych minutach Jesus Diaz oddał potężne uderzenie z dystansu na 2:1 dla Stali.

Rzeszowianie tym razem nie oddali zaliczki i dołożyli jeszcze jednego gola. Szymon Łyczko skorzystał z przestrzeni na połowie Górnika i ustalił wynik na 3:1 po podaniu crossowym.

Górnik Łęczna - Stal Rzeszów 1:3 (0:1) 0:1 - Andreja Prokić 45' 1:1 - Damian Warchoł 63' 1:2 - Jesus Diaz 69' 1:3 - Szymon Łyczko 83'

Górnik: Maciej Gostomski - Lukas Klemenz, Souleymane Cisse, Jakub Bednarczyk, Daniel Dziwniel - Adam Deja, Damian Gąska - Paweł Żyra (64' Michał Pawlik), Mateusz Młyński (64' Karol Podliński), Piotr Starzyński (73' Fryderyk Janaszek) - Damian Warchoł (73' Enis Fazlagić)

Stal: Jakub Raciniewski - Patryk Warczak, Michał Synoś, Paweł Oleksy, Krystian Wachowiak - Karol Łysiak, Sebastien Thill, Adrian Bukowski (27' Szymon Kądziołka, 87' Kacper Plichta) - Szymon Łyczko, Andreja Prokić (66' Cesar Pena), Jesus Diaz

Żółte kartki: Cisse (Górnik) oraz Synoś, Prokić, Wachowiak (Stal)

Sędzia: Mateusz Piszczelok (Katowice)