Kolejni Polacy zostają w Serie A. Coraz mniej klubów zagrożonych spadkiem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Hellas Werona / Paweł Dawidowicz w barwach Hellasu Werona
Instagram / Hellas Werona / Paweł Dawidowicz w barwach Hellasu Werona

Paweł Dawidowicz i Karol Świderski są kolejnymi Polakami, których klub zostaje na następny sezon w lidze włoskiej. Hellas Werona postawił "kropkę nad i" w wygranym 2:1 meczu z Salernitaną.

Wyjazdowy mecz z maruderem był świetną okazją dla Hellasu Werona, żeby zapewnić sobie pozostanie w elicie na następny sezon. Z jednej strony, dopiero w przedostatniej kolejce, a z drugiej strony i tak znacznie wcześniej niż rok temu. Wtedy zespół ze Stadio Marcantonio Bentegodi bił się o utrzymanie w barażu ze Spezią Calcio.

W kadrach klubów są trzej Polacy i wszyscy byli powoływani przez Michała Probierza czy to do seniorskiej, czy to młodzieżowej reprezentacji Polski. Od pierwszego gwizdka zagrał w poniedziałek Paweł Dawidowicz, a Mateusz Łęgowski z Salernitany oraz Karol Świderski z Hellasu byli na ławkach rezerwowych. W 81. minucie Świderski zmienił w jedenastce gości Michaela Folorunsho.

Hellas dość spokojnie wykonywał zadanie, z którym wybrał się na południe Włoch. W pierwszej połowie goście zdobyli dwubramkowe prowadzenie strzałami Tomasa Suslova i Michaela Folorunsho. Do tego solidnie prezentowała się obrona z Pawłem Dawidowiczem w szeregach, która nie pozwalała Salernitanie wrócić do meczu. Bramka na 1:2 Giulio Maggiore padła dopiero w 90. minucie, więc spadkowiczowi trudno było zdziałać coś więcej.

Hellas jest następnym klubem, który zapewnił sobie pozostanie w Serie A na następny sezon. Trzeci spadkowicz zostanie wyłoniony w weekend spośród trio Frosinone Calcio, Udinese Calcio i Empoli FC. Zdecydowanie najgorsza jest sytuacja zespołu z Empoli.

US Salernitana 1919 - Hellas Werona 1:2 (0:2) 0:1 - Tomas Suslov 22' 0:2 - Michael Folorunsho 45' 1:2 - Giulio Maggiore 90'

Salernitana: Vincenzo Fiorillo - Niccolo Pierozzi, Federico Fazio (72' Konstantinos Manolas), Lorenzo Pirola (46' Antonio Candreva) - Junior Sambia, Lasssana Coulibaly (46' Giulio Maggiore), Toma Basić, Alessandro Zanoli - Loum Tchaouna, Grigoris Kastanos (83' Emanuel Vignato) - Shon Weissman (76' Gerardo Fusco)

Hellas: Lorenzo Montipo - Jackson Tchatchoua, Diego Coppola, Paweł Dawidowicz, Juan Cabal (67' Giangiacomo Magnani) - Ondrej Duda, Suat Serdar - Tomas Suslov (81' Daniel Silva), Michael Folorunsho, Darko Lazović (90' Ruben Vinagre) - Tijani Noslin

Żółte kartki: Sambia, Basić, Tchaouna (Salernitana) oraz Serdar (Hellas)

Sędzia: Marco Di Bello