MŚ 2015 w pływaniu: Le Clos mistrzem świata, Czerniak i Korzeniowski poza podium

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News /  / Na zdjęciu: Konrad Czerniak
East News / / Na zdjęciu: Konrad Czerniak

[tag=5270]Konrad Czerniak[/tag] oraz [tag=5858]Paweł Korzeniowski[/tag] uplasowali się poza podium w wyścigu na 100 metrów stylem motylkowym podczas mistrzostw świata w Kazaniu. Zwyciężył [tag=31816]Chad le Clos[/tag].

Czerniak, po zdobyciu brązowego medalu na 50 metrów motylkiem, miał chrapkę na krążek na dystansie dwa razy dłuższym, jednak 26-letni Polak zajął dopiero 6. miejsce (51.28). Tuż za wychowankiem KS Wisła Puławy przypłynął Paweł Korzeniowski (51.46). [ad=rectangle] Tytuł mistrza świata sprzed dwóch lat obronił le Clos z Republiki Południowej, który wyprzedził Węgra Laszlo Cseha oraz Josepha Isaaca Schoolinga z Singapuru.    Wyniki wyścigu na 100 metrów stylem motylkowym podczas MŚ 2015 w Kazaniu: