Udany start faworytek. Koszmar Rosjanek trwa

Maria Sakkari, Jelena Ostapenko czy Danielle Collins wygrały pierwsze mecze w turnieju rangi WTA 1000 w Rzymie. Z imprezą pożegnały się trzy kolejne Rosjanki, w tym rozstawiona z numerem 20. Anastazja Pawluczenkowa.

Jakub Fordon
Maria Sakkari PAP / Marcin Cholewiński / Maria Sakkari

Wybitnie słabo w turnieju rangi WTA 1000 w Rzymie radzą sobie tenisistki z Rosji. I nie zmieniło się to w piątek (10 maja), ponieważ kolejne zawodniczki z tego kraju musiały uznać wyższość swoich przeciwniczek.

Sporym zaskoczeniem jest porażka Anastazji Pawluczenkowej. Tenisistka rozstawiona z numerem 20. pewnie wygrała drugiego seta w meczu z Hiszpanką Sarą Sorribes (6:1), ale w innych przegrała 3:6, 5:7 i odpadła.

Jej los podzieliły rodaczki, a mianowicie Anna Blinkowa oraz Anastazja Potapowa. Pierwsza z wymienionych po premierowej odsłonie rywalizacji z Amerykanką Danielle Collins nie była w stanie kontynuować gry. Z kolei druga nie zdołała zatrzymać Łotyszki Jeleny Ostapenko.

Powodów do zadowolenia nie mieli także kibice z Francji, bo ich podopieczne odpadły. Oceane Dodin mogła mówić o pechu, ponieważ tuż przed końcem pierwszego seta meczu z Iriną-Cameglią Begu zmuszona była skreczować. A to właśnie ona zastąpiła Kazaszkę Jelenę Rybakinę, lecz nie wykorzystała szansy. Z kolei Warwara Graczewa musiała uznać wyższość turniejowej "piątki", czyli Marii Sakkari.

Tym samym Pawluczenkowa w pierwszej części dnia była jedyną tenisistką, która mimo rozstawienia odpadła z rywalizacji. Nie zawiodła z kolei grająca z numerem 27. Belgijka Elise Mertens, bowiem odprawiła Czeszkę Katerinę Siniakovą w dwóch setach (6:1, 6:4).

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)