Tokio 2020. Jest pierwszy medal dla Polski! Srebro wioślarskiej czwórki

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / KIMIMASA MAYAMA / Polska czwórka z medalem w Tokio
PAP/EPA / KIMIMASA MAYAMA / Polska czwórka z medalem w Tokio

Polska czwórka podwójna kobiet w finale igrzysk olimpijskich Tokio 2020 wywalczyła pierwszy medal dla Polski! Nasze reprezentantki wpłynęły na metę na drugiej pozycji i wywalczyły srebrne medale.

Od samego początku w finale czwórki podwójnej kobiet w igrzyskach olimpijskich Tokio 2020 na pewne prowadzenie wyszły Chinki i można było mówić, że olimpijskie złoto zaczęło odjeżdżać. Polki w składzie Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak, Katarzyna Zillmann początkowo płynęły spokojnie, na półmetku były na czwartej pozycji.

W drugiej części dystansu słabnąć zaczęły Niemki, do ataku przeszły także nasze reprezentantki. Polki mocno finiszowały, na ostatnich 500 metrach nie tylko wyprzedziły Niemki, ale także obroniły się przed atakami Australijek i dopłynęły na drugiej pozycji! Niemki w samej końcówce osłabły i z drugiej pozycji, spadły poza podium. Polki wywalczyły srebrne medale i wywalczyły wicemistrzostwo olimpijskie! Pięć lat wcześniej, w Rio de Janeiro, polska osada czwórki podwójnej kobiet zajęła trzecie miejsce, a w igrzyskach olimpijskich Tokio 2020 wywalczyły srebro.

Polska osada czwórki podwójnej kobiet zdobyła pierwszy medal igrzysk olimpijskich Tokio 2020 dla naszej reprezentacji.

Wyniki czwórki podwójnej kobiet: Finał A: 1. Chiny (Yunxia Chen, Ling Zhang, Yang Lyu, Xiaotong Cui) - 6:05.13 2. POLSKA (Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak, Katarzyna Zillmann) - 6:11.36 3. Australia (Ria Thompson, Rowena Meredith, Harriet Hudson, Caitlin Cronin) - 6:12.08 4. Włochy - 6:13.33 5. Niemcy - 6:13.41 6. Holandia - 6:15.75

Finał B: 1. Wielka Brytania - 6:25.14 2. Nowa Zelandia - 6:29.00 3. Francja - 6:29.70 4. USA - 6:30.03

Czy spodziewałeś/-aś się takich rozstrzygnięć?