Ice racing: zasłużone mistrzostwo Kołtakowa. Rosjanin zdominował cykl Grand Prix

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Olga Szapiłowa / Na zdjęciu: Dmitrij Kołtakow na prowadzeniu

Dmitrij Kołtakow po raz drugi w karierze sięgnął po tytuł indywidualnego mistrza świata w ice racingu. Rosjanin zdobył 185 punktów i zdominował tegoroczne zmagania.

Dmitrij Kołtakow wystartował łącznie w 68 wyścigach, z czego 53 wygrał, a 13 razy był drugi. Zanotował także jedno wykluczenie i jeden upadek na prowadzeniu. Dało mu to średnią na poziomie 2,721 pkt/bieg.

Jedynie zawodnicy, którzy wywalczyli w tym sezonie medale, potrafili sięgnąć po zwycięstwo w pojedynczej rundzie. Po cztery wygrane wywalczyli Dmitrij Kołtakow i Igor Kononow, a dwukrotnie najlepszy był ustępujący czempion Dmitrij Chomicewicz.

Najlepszym zawodnikiem spoza Rosji został Franz Zorn. Austriak długo plasował się na piątej lokacie, ale ostatecznie w Heerenveen wyprzedził go Daniił Iwanow, który stracił oba turnieje w Ałmatach ze względu na kontuzję obojczyka.

Dopiero w ostatnim turnieju Hans Weber przeskoczył w klasyfikacji generalnej mistrzostw Nikołaja Krasnikowa. Warto jednak zaznaczyć, że Niemiec wziął udział we wszystkich turniejach, natomiast Krasnikow pojechał jedynie w Szadrinsku z dziką kartą. Weber to także jedyny zawodnik, któremu w całym sezonie nie udało się odnieść biegowego zwycięstwa.