Przebiegł prawie 700 km. Polak na podium morderczych zawodów

Bartosz Fudali pokonał dystans blisko 700 km na mistrzostwach świata w formule BackYard Ultra w Stanach Zjednoczonych. To niesamowity wyczyn!

Piotr Bobakowski
Utramaratończyk z Wolsztyna Bartosz Fudali zajął 3. miejsce podczas mistrzostw świata Big Dog's BackYard Ultra w Stanach Zjednoczonych.

35-letni zawodnik Wolsztyńskiego Klubu Biegowego zaliczył 103 okrążenia, łącznie ponad 690 km. Polak na trasie spędził łącznie 80 godzin 26 minut i 55 sekund.

Wynik ten jest nowym rekordem naszego kraju w formule BackYard (pokonywanie pętli o długości 6,7 km).

Fudali brał udział w morderczych zawodach. Co godzinę musiał przebiec dystans 6,7 km. Każda minuta mniej niż godzina, to był jego czas na odpoczynek przed kolejną rundą. O każdej pełnej godzinie odbywał się start nowego okrążenia. I tak do momentu, kiedy na starcie stanął tylko jeden uczestnik i pokonał ostatnią pętlę w limicie 1 godziny.

Triumfatorem imprezy i tegorocznym mistrzem świata został Amerykanin Harvey Lewis, który zanotował rezultat 108 okrążeń. Lewis tym samym poprawił rekord świata (poprzedni rekordowy wynik to 102 okrążenia).

"Radość w zespole!!! A my wszyscy jesteśmy dumni!!!" - skomentowano wyczyn Fudaliego na facebookowym profilu Backyard Ultra Polska, gdzie zamieszczono zdjęcia z mistrzostw (patrz poniżej).