HME Toruń 2021. Mocny bieg Pii Skrzyszowskiej, ale do medalu zabrakło

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Pia Skrzyszowska
PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Pia Skrzyszowska

Nadine Visser po raz drugi z rzędu zdobyła tytuł halowej mistrzyni Europy w biegu na 60 metrów przez płotki. Piąte miejsce zajęła Pia Skrzyszowska.

W tym artykule dowiesz się o:

Niezależnie od rozstrzygnięcia finału halowych mistrzostw Europy w biegu na 60 metrów przez płotki, Pia Skrzyszowska już przed przystąpieniem do walki o medale mogła odhaczyć wielki sukces. Niespełna 20-letnia zawodniczka i w eliminacjach, i w półfinale poprawiała swój rekord życiowy. Do wielkiego finału weszła z czasem 7,88 s. - trzecim najlepszym w historii polskiej lekkoatletyki.

Gdyby w finale pobiegła w takim samym tempie, zdobyłaby srebrny medal halowych mistrzostw Europy. Popełniła jednak kilka błędów i na metę wpadła jako piąta (7,95 s).

- To drugi mój wynik w karierze. Ruszyłam na ugiętych nogach i chciałam gonić. Uderzyłam chyba w trzeci płotek. Trochę żal - przyznała w rozmowie z TVP Sport.

To i tak ogromny sukces Polki. Dopiero za ponad miesiąc skończy 20 lat, więc cała kariera i sukcesy przed nią.

Złoty medal zdobyła Nadine Visser (7,77), srebro wywalczyła Cynthia Sember (7,89), a brąz Tiffany Porter (7,92).