Tour de Ski. Diggins znów najlepsza. Wygrał także Bolszunow. Dobry bieg Marcisz

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / GIAN EHRENZELLER / Na zdjęciu: Jessica Diggins
PAP/EPA / GIAN EHRENZELLER / Na zdjęciu: Jessica Diggins

We wtorek miał miejsce bieg na 10 kilometrów stylem dowolnym kobiet i 15 kilometrów stylem dowolnym mężczyzn. U pań najlepsza okazała się Jessica Diggins, natomiast męską rywalizację wygrał Aleksander Bolszunow.

W zmaganiach kobiet bardzo dobry start zaliczyła Jessica Diggins. Liderka cyklu od samego początku narzuciła sobie szybkie tempo, będąc najlepsza na wszystkich punktach pomiaru czasu. Niewiele gorzej poradziła sobie jej rodaczka - Rosie Brennan, która ukończyła bieg na drugiej pozycji. Udanie pobiegła także Ebba Andersson, stając na najniższym stopniu podium.

Powody do zadowolenia miała także Izabeli Marcisz. Polka zaczęła rywalizację bardzo spokojnie, lecz z czasem wyraźnie przyspieszyła, dzięki czemu finalnie zajęła 23. miejsce, co daje jej realne nadzieje na skończenie TdS w trzeciej dziesiątce. Bieg ukończyła również Weronika Kaleta.

52Weronika KaletaPolska+4:16.3

Wśród mężczyzn kolejne zwycięstwo odniósł Aleksander Bolszunow. Rosjanin od początku znajdował się na międzyczasach w ścisłej czołówce, by następnie już przewodzić stawce. Lider Touru utrzymał swoje prowadzenie do samego końca, finalnie o ponad 8 sekund pokonując Denisa Spitsowa. Bieg całkowicie zdominowali Rosjanie, zajmując łącznie 7 miejsc w czołowej "dziesiątce".

Najlepszy z Polaków ponownie okazał się Dominik Bury. 24-latek zajął jednak odległe 45. miejsce, które mimo tego pozwoliło mu awansować o jedną lokatę w całym TdS. Pozostali reprezentanci występujący w zmaganiach ukończyli swoją próbę.