Norwegowie najbardziej zadowoleni po Tour de Ski. Bardzo dobry występ Dominika Burego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Loris Joseph Kaufmann/Voigt/DeFodi Images  / Na zdjęciu: Dominik Bury
Getty Images / Loris Joseph Kaufmann/Voigt/DeFodi Images / Na zdjęciu: Dominik Bury

Johannes Hoesflot Klaebo co prawda zajął tylko 5. miejsce we wspinaczce na Alpe Cernis, jednak nie przeszkodziło mu to w zwycięstwie w całym cyklu. We wtorek najlepszy był Sjur Roethe.

Dla biegaczy narciarskich Tour de Ski, to jedne z najbardziej prestiżowych zawodów w roku. Tym razem co prawda cykl składał się tylko z sześciu biegów, jednak i tak żeby wygrać, trzeba było wykazać się wielkimi umiejętnościami. Ostatecznie w cyklu z ponad 2-minutową przewagą nad drugim miejscem zwyciężył Johannes Hoesflot Klaebo.

We wtorek, w najtrudniejszym wyścigu ze wszystkich, najlepszy był rodak Klaebo - Sjur Roethe, który wygrał o 2.4 sekundy z Denisem Spicowem. Na najniższym stopniu podium uplasował się Niemiec Friedrich Moch, a swój najlepszy występ w karierze zanotował reprezentant Andory - Ireneu Esteve Altmiras, który zajął 6. miejsce.

Dobrze ostatnie zawody Tour de Ski będzie też wspominał jedyny reprezentant Polski - Dominik Bury, który z biegiem czasu mijał kolejnych zawodników. Na 2.3 kilometrze był dopiero 43., a na ostatnim pomiarze, na 800 metrów przed końcem zajmował 26. miejsce. Zdołał jeszcze minąć pięciu biegaczy i zakończył na 21. pozycji, tuż za Federico Pellegrino. Dla Burego to wyrównanie drugiego najlepszego wyniku w karierze. To jego najskuteczniejsze występy od dwóch lat, a w tym sezonie zapunktował już czwarty raz. W klasyfikacji generalnej Tour de Ski, Bury zajął 31. miejsce.