StarSeries i-League Season 4: dominacja G2, Natus Vincere ze zwycięstwem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / ESL / Na zdjęciu: Kenny
Materiały prasowe / ESL / Na zdjęciu: Kenny

Trzecia para pojedynków w turnieju StarSeries i-Leauge Season 4 w grze Counter Strike: Global Offensive to spotkania pomiędzy G2 a Renegades oraz Natus Vincere z HellRaisers. Dzień zakończy się meczem m.in. zawodników z Virtus.pro.

Po wygranych SK Gaming, Cloud9, FaZe oraz Gambit przyszedł czas na kolejne spotkania. Do potyczki stanęło G2 Esports z Renegades oraz Natus Vincere z HellRaisers. Pojedynki zostały rozegrane w formacie best of three.

W spotkaniu G2 z Renegades, francuska formacja zdecydowała się na mapę de_cobblestone, a australijska postawiła na de_mirage. Ostateczną mapą w przypadku remisu miało być de_inferno.

Cobblestone zakończył się zwycięstwem graczy z G2 (16:8), którzy przegrywając obie rundy pistoletowe zdołali zakończyć ten pojedynek na swoją korzyść. Po pierwszej przegranej rundzie, już kolejne trzy wpadły na konto Francuzów, a połowa zakończyła się ich solidną zaliczką 10:5. Po zmianie to ponownie zawodnicy Renegades zdołali wygrać rundę pistoletową, co przez moment pozwoliło im nawiązać walkę z rywalami. Dwie następne rundy znacząco przybliżyły graczy z Australii do drużyny G2. Francuzi jednak znaleźli sposób na obronę Renegades i zdobywając kolejno sześć rund z rzędu zakończyli spotkanie wynikiem 16:8.

Mirage okazał się bardzo jednostronnym spotkaniem. Kompletna dominacja w wykonaniu graczy G2 pozwoliła im na wysokie zwycięstwo 16:2. Zawodnicy z Renegades byli bezsilni w starciu z czwartą drużyną według rankingu HLTV. Karlo "USTILO" Pivac zdołał zdobyć zaledwie dwa zabójstwa w spotkaniu na de_mirage. Francuska formacja odniosła zwycięstwo 2:0 w starciu z Renegades. Na pochwały zasłużył Kenny "kennyS" Schrub, który zdobył łącznie 44 zabójstwa przy tylko 16 śmierciach.

Noah "Nifty" Francis17-35-1851.938.1 proc.0.60

W spotkaniu Natus Vincere z HellRaisers, zespół "bondika" postawił na mapę de_cobblestone, z kolei ukraińska formacja zdecydowała się na mapę de_inferno. Ostateczną mapą w przypadku remisu miał być de_mirage.

Cobblestone rozstrzygnął się w jednej z ostatnich regulaminowych rund na korzyść Natus Vincere (16:13). HellRaisers zdecydowanie lepiej poradziło sobie w pierwszej połowie wygrywając 9:6. Jednak ukraińska formacja zdołała odrobić straty i pomimo iż spotkanie było bardzo wyrównane, gracze z Na'Vi zdołali doprowadzić do zwycięstwa.

Inferno z kolei było łatwą przeprawą dla graczy z Natus Vincere (16:6). Pomimo niezbyt dużej przewagi po pierwszej połowie (9:6), w drugiej fenomenalnie rozgrywali spotkanie po stronie atakującej. HellRaisers nie zdołało zatrzymać rozpędzonych rywali, którzy wygrali aż siedem rund z rzędu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 dla Natus Vincere.

Harmonogram spotkań w ramach StarSeries i-League Season 4 w dniu 17.02.2018:

godzina 9:00 - Cloud9 2:0 Heroic godzina 9:00 - SK Gaming 2:0 MVP PK godzina 12:00 - FaZe 2:0 TyLoo godzina 12:00 - Gambit 2:1 fnatic godzina 15:00 - G2 2:0 Renegades godzina 15:00 Natus Vincere 2:0 HellRaisers godzina 18:00 mousesports vs Virtus.pro [w trakcie] godzina 19:30 Astralis vs Liquid