Euro 2016: Islandia bezpieczna w I połowie? Francja jedynym ćwierćfinalistą bez gola przed przerwą

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / EPA/YURI KOCHETKOV
PAP/EPA / EPA/YURI KOCHETKOV

Reprezentacja Francji w żadnym z czterech dotychczasowych występów na Euro 2016 nie strzeliła gola w pierwszej połowie. Tak niekorzystnej statystyki nie ma żaden inny zespół, który dotarł do 1/8 finału.

Reprezentacja Francji w czterech dotychczasowych występach zdołała strzelić sześć goli (2:1 z Rumunią, 2:0 z Albanią, 2:1 z Irlandią). Trójkolorowi rozkręcają się powoli i najwcześniejszą bramkę za sprawą Oliviera Giroud zdobyli dopiero w 57. minucie przeciwko Rumunii. Poza tym dwukrotnie w końcówce trafił Dimitri Payet (89' i 90+6'), a trzy gole po zmianie stron ma na koncie Antoine Griezmann (58', 61' oraz 90').

Tak słabej skuteczności w pierwszych 45 minutach spotkań nie ma żaden z ćwierćfinalistów Euro 2016, a spośród drużyn, które awansowały do 1/8 finału, jeszcze tylko Irlandia Północna nie potrafiła skierować piłki do bramki przed przerwą. Islandczycy nie powinni zatem przesadnie obawiać się rywala w pierwszych fragmentach niedzielnego pojedynku na Stade de France.

Najwięcej razy przed zmianą stron piłkę do bramki kierowali do tej pory Walijczycy - aż pięciokrotnie. Wyprzedzają pod tym względem Niemców oraz reprezentantów Islandii (po 4).