Brązowy medal Mai Włoszczowskiej na Igrzyskach Europejskich 2015 w Baku

Maja Włoszczowska zdobyła brązowy medal w kolarstwie górskim na Igrzyskach Europejskich w Baku. Zwyciężyła Jolanda Neff.

Jolanda Neff potwierdziła, że w 2015 roku jest w znakomitej dyspozycji. 22-letnia Szwajcarka wygrała zawody Pucharu Świata w Novym Meście oraz w Albstadt. W Azerbejdżanie po 14 kilometrach i siedmiuset metrach zmagań Szwajcarka miała sześć sekund przewagi nad drugą zawodniczką, którą była Maja Włoszczowska. [ad=rectangle] Później Neff zdecydowanie umocniła się na prowadzeniu. Do kolejnego punktu pomiaru czasu, który miał miejsce po 19,1 km rywalizacji, dotarła minutę i sześć sekund przed jadącymi wspólnie Włoszczowską i kolejną Szwajcarką - Kathrin Stirnemann. Obie te zawodniczki do końca walczyły o srebro. Drugą pozycję zajęła Stirnemann.

Dziewiąta do mety dojechała Monika Żur, a piętnasta - Paula Gorycka.