Katastrofa Anwilu! Tego Hala Mistrzów nie wybacza

Fatalny występ Anwilu Włocławek w starciu z Enea Stelmet Zastalem Zielona Góra! Goście w Hali Mistrzów wygrali 93:75. W walce o utrzymanie w Orlen Basket Lidze może się to okazać wynik kluczowy.

Krzysztof Kaczmarczyk
Victor Sanders PAP / Tytus Żmijewski / Victor Sanders
Do składu Anwilu wrócili Tomas Kyzlink i Luke Petrasek, ale włocławianie zagrali dramatycznie słabo w starciu ze zmotywowanym Enea Stelmet Zastalem.

17 strat, 41 procent skuteczności i kuriozalne błędy - fani w Hali Mistrzów takiej gry nie akceptują i nie wybaczają. Anwil ma za sobą najgorszy występ w sezonie. Kyzlink zdobył 20 punktów.

Zastal w pełni wykorzystał katastrofalną dyspozycję włocławian. Anwil podał zielonogórzanom rękę w walce o utrzymanie w Orlen Basket Lidze. Grający z dużą energią goście wzięli - być może - kluczowy dla siebie pojedynek.

Od początku "Rottweilery" wyglądały na mocno rozkojarzonych. Straty kolekcjonował Victor Sanders (cztery w pierwszej kwarcie, sześć w całym meczu), a nie do zatrzymania był Gligorije Rakocević. Anwil co prawda w drugiej kwarcie zdołał wrócić, ale po zmianie stron "zasnął".

Błąd gonił błąd, a Zastal poczuł, że to jest mecz, który może zagwarantować mu utrzymanie. Efekt? Szybkie kontry, łatwe punkty i aż 21 oczek przewagi. Finalnie szóste zwycięstwo w sezonie stało się faktem. Zielonogórzanie mają teraz dwie wygrane przewagi nad Muszynianka Domelo Sokołem Łańcut.

19 oczek po stratach i niemal 33 minuty na prowadzeniu. Enea Stelmet Zastal wygrał w pełni zasłużenie. Anwil w ostatnich występach prezentuje się źle. Tym razem Sanders włocławian nie uratował, bo również zagrał zdecydowanie poniżej swoich umiejętności.

Anwil Włocławek - Enea Stelmet Zastal Zielona Góra 75:93 (17:24, 21:12, 18:31, 19:26)

Anwil: Tomas Kyzlink 20, Victor Sanders 11, Luke Petrasek 10, Kalif Young 10, Mateusz Kostrzewski 6, Kamil Łączyński 4, Janari Joesaar 4, Jakub Garbacz 3, Maciej Bojanowski 3, Amir Bell 2, Igor Wadowski 1, Ziga Dimec 0.

Zastal: Darious Hall 17, Gligorije Rakocević 16, A.J. English 12, Marcin Woroniecki 11, Jan Wójcik 10, Novak Musić 9, Michał Kołodziej 8, Aleksander Lewandowski 6, Jeriah Horne 4, Paweł Kikowski 0.