Anwil podnosi się w wielkim stylu. Beniaminek znokautowany

Anwil Włocławek, po dwóch porażkach z rzędu, podniósł się w wielkim stylu. Lider Orlen Basket Ligi znokautował Dziki Warszawa aż 95:67.

Patryk Pankowiak
Gracze Anwilu Włocławek WP SportoweFakty / Rafał Sobierański / Gracze Anwilu Włocławek
Gwizdy w Hali Mistrzów i ostre słowa na konferencji prasowej. Tak było tydzień temu we Włocławku, kiedy Anwil sensacyjnie przegrał z Enea Stelmet Zastalem 75:93. Ale drużyna Przemysława Frasunkiewicza wróciła na właściwe tory i to w wielkim stylu. Lider tabeli pokazał siłę.

Anwil w sobotę w Warszawie rozbił Dziki aż... 95:67, przerywając serię dwóch porażek.

Goście zamknęli mecz już w trzeciej kwarcie, wygrywając tę odsłonę 24:12. Zrobiło się 65:45. Ostatnie 10 minut okazało się formalnością.

Trener Fransukiewicz w sobotę równo rozdzielał minuty. Victor Sanders dostał ich 24 i rzucił w tym czasie 18 punktów, trafiając 5 na 9 rzutów z gry i wszystkie pięć wolnych. Tomas Kyzlink w 20 minut zanotował 17 oczek, a po 12 dodali Janari Joesaar, Jakub Garbacz i Luke Petrasek.

Goście prowadzili przez cały mecz, od począttku do końca. Ich przewaga w apogeum wynosiła 32 punkty (89:57). Trafili 15 na 33 rzuty za trzy.

O wiele słabiej wypadł pod tym względem beniaminek, który wykorzystał tylko 3 na 18 wykonanych prób zza łuku. Gospodarzom na nic zdały się nawet popisy Amerykanów, którzy zdobyli po 14 punktów - uczynili to Matthew Coleman, Dominic Green i Ade Ajare Sanni. Coleman miał też siedem asyst. Ale to wszystko zbyt mało na tak dobrze broniący Anwil.

Drużyna z Włocławka, nawet bez kontuzjowanego Kalifa Younga, odniosła 19. zwycięstwo w tym sezonie. Jest na szczycie PLK ze sporym zapasem. Dziki, które walczą o fazę play-off, doznały natomiast 12. porażki.