Z Finlandii z dobrym humorem. Znakomity finisz i druga wygrana Polek

Drugi mecz i drugie zwycięstwo. Po pewnej wygranej w sobotę, w niedzielę Finki zawiesiły Polkom poprzeczkę bardzo wysoko. Biało-Czerwone ostatecznie wygrały 72:65, a wszystko dzięki znakomitej czwartej kwarcie.

Krzysztof Kaczmarczyk
Polki z kolejną porażką w Tajpej Materiały prasowe / KoszKadra / Polki z kolejną porażką w Tajpej

Finisz przygotowań polskich koszykarek do Uniwersjady przebywa w dobrych nastrojach. Biało-Czerwone po serii ośmiu kolejnych porażek w końcu poznały smak zwycięstwa. I to dwa razy z rzędu.

Niedzielna konfrontacja miała jednak zupełnie odmienny przebieg, w porównaniu do meczu sobotniego. Tym razem to Finki doskonale weszły w mecz. Rozpoczęły go od serii 8:0, a po pierwszej kwarcie miały 11 "oczek" przewagi.

Podopieczne Teodora Mołłowa zdołały się jednak obudzić. Dobre minuty zaliczyła Amalia Rembiszewska i Polki zaczęły odrabiać straty. Gospodynie wygranej oddać jednak nie miały zamiaru.

Biało-Czerwone kilka razy zbliżały się do gospodyń, ale nie potrafiły "złamać" wyniku. Udało się dopiero w decydującej kwarcie, dokładnie na 4 minuty przed końcem. Wtedy kolejne swoje punkty zdobyła Rembiszewska, a Polki objęły prowadzenie 62:61.

Nasza podkoszowa do samego końca meczu była już nie do zatrzymania. W kluczowych fragmentach zdobyła 8 ze swoich 19 "oczek", prowadząc reprezentację do sukcesu.

Reprezentacja Polski - Reprezentacja Finlandii 72:65 (8:19, 20:14, 21:22, 23:10)