EBLK. Niesamowite zwroty sytuacji w Poznaniu. Dogrywka dla Enea AZS-u

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Jakub Kaczmarczyk  / Na zdjęciu: G'Mrice Davis
PAP / Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: G'Mrice Davis

Zespół Enea AZS Poznań pokonał we własnej hali Ślęzę Wrocław 81:80. Do rozstrzygnięcia meczu potrzebna była dogrywka oraz G'Mrice Davis, wielka bohaterka gospodyń.

Wielkie emocje w Poznaniu i happy end dla gospodyń. Ślęza na finiszu goniła jak szalona i dała sobie szansę na zwycięstwo tak w czwartej kwarcie, jak i dogrywce. Finalnie nic z tego nie wyszło.

Na finiszu czwartej kwarty przy stanie 74:73 dla poznanianek, na linii rzutów wolnych stanęła powracająca do gry Sug Sutton. Liderka Ślęzy trafiła jednak tylko raz i po czterdziestu minutach był remis.

W dogrywce wrocławianki prowadziły 80:79, ale dały poznaniankom trzykrotnie ponawiać akcję na wygraną - w końcu najważniejsze punkty w meczu zdobyła najlepsza na parkiecie G'Mrice Davis. Ślęza odpowiedzieć już nie zdołała i musiała pogodzić się z porażką.

Wspomniana Davis spotkanie zakończyła z dorobkiem 29 punktów, 16 zbiórek i 6 przechwytów. Wśród pokonanych koncertowo spisywała się z kolei Stephanie Jones, która uzbierała 30 punktów (13/17 z gry) i 11 zbiórek.

Co ciekawe AZS nerwy "zaserwował" sobie niejako sam. Trzy minuty przed końcem poznanianki prowadziły bowiem 74:61 i od tego dały Ślęzie zaliczyć serię 13:0 i gdyby Sutton nie zadrżała to dwa punkty pojechałyby na Dolny Śląsk.

Enea AZS Poznań - 1KS Ślęza Wrocław 81:80 (28:23, 15:14, 19:17, 12:20, d. 7:6)

AZS: G'Mrice Davis 29 (16 zb), Jovana Popivić 14, Tiffany Brown 13, Julia Adamowicz 11, Nina Bogicević 5, Liliana Banaszak 4, Daria Marciniak 3, Aleksandra Parzeńska 2.

Ślęza: Stephanie Jones 30 (11 zb), Anna Jakubiuk 18, Sug Sutton 17, Nikola Dudasova 5, Nina Dedeić 5, Agata Dobrowolska 3, Julia Tyszkiewicz 2, Bożena Puter 0.