Lekkoatletyczne ME Berlin 2018: Polska bez medalu w czwartek, ale wciąż na czele klasyfikacji

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Matthias Hangst / Od lewej: Paulina Guba, Klaudia Kardasz
Getty Images / Matthias Hangst / Od lewej: Paulina Guba, Klaudia Kardasz

W czwartek reprezentacja Polski nie powiększyła dorobku medalowego na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Berlinie. Mimo to Biało-Czerwoni wciąż przewodzą w klasyfikacji medalowej.

W czwartek oglądaliśmy w sumie cztery finały z udziałem Polaków, ale tym razem nie mieliśmy pewniaków do medalu. Najbliżej podium uplasował się Marcin Krukowski, który konkurs rzutu oszczepem zakończył na czwartym miejscu. Piąty w biegu na 400 metrów przez płotki był Patryk Dobek, na szóstym miejscu w rywalizacji na 100 metrów przez płotki uplasowała się Karolina Kołeczek. Siódme miejsce zajął natomiast Krystian Zalewski (w biegu na 3000 metrów z przeszkodami).

Tym samym Biało-Czerwoni nie zdołali dorzucić kolejnego krążka podczas trwających mistrzostw Europy. Mimo to wciąż przewodzą klasyfikacji medalowej. Przypomnijmy, że w dorobku mają trzy złote i dwa srebrne medale.