Mistrzostwa świata w lekkoatletyce Doha 2019. Klasyfikacja medalowa po ósmym dniu. Sprawdź miejsce Polaków

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ALI HAIDER / Na zdjęciu: Mutaz Essa Barshim
PAP/EPA / ALI HAIDER / Na zdjęciu: Mutaz Essa Barshim

Reprezentacja Polski zaliczyła nieznaczny spadek w klasyfikacji medalowej po ósmym dniu lekkoatletycznych mistrzostw świata w Doha.

W tym artykule dowiesz się o:

W ósmym dniu lekkoatletycznych mistrzostw świata w Doha rozegrano w sumie sześć finałów. Bohaterem miejscowych został Mutaz Essa Barshim, który triumfował w skoku wzwyż. Dalilah Muhammad zdobyła złoto w biegu na 400 metrów przez płotki, ustanawiając przy tym nowy rekord świata. Mnóstwo emocji było też w biegu na 3000 metrów z przeszkodami, bo o pierwszych dwóch miejscach zdecydowała 0,01 sekundy.

Na 400 metrów triumfował z kolei Steven Gardiner z czasem 43,48 s, a Kubanki - Yaime Perez i Denia Caballero - sięgnęły po złoto i srebro w rzucie dyskiem. Na koniec Japończyk Toshikazu Yamanishi triumfował w chodzie na 20 km

W ósmym dniu oglądaliśmy tylko jednego Polaka w wielkim finale i był nim Dawid Tomala, który w chodzie zajął 31. miejsce. Biało-Czerwoni spadli z siódmej na ósmą lokatę w klasyfikacji medalowej.

Na czele niezmiennie są Amerykanie, którzy mają na koncie już 21 krążków (9-9-3). Na drugim miejscu nadal są Chiny - 9 medali (3-3-3), natomiast na trzecią pozycję wskoczyła Kenia - 5 medali (3-0-2).