Alpejski Puchar Świata: Lindsey Vonn wygrała zjazd w Garmisch-Partenkirchen

Lindsey Vonn wygrała w Garmisch-Partenkirchen zjazd zaliczany do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2016/2017 w narciarstwie alpejskim.

15 stycznia w Altenmarkt-Zauchensee Amerykanka wróciła do rywalizacji w zawodach po przerwie spowodowanej przez kontuzje, a już po sześciu dniach od powrotu stanęła na najwyższym stopniu podium. W Garmisch-Partenkirchen wystartowała jako siedemnasta. Uzyskała czas 1:43.41. To dla niej 77. triumf w konkursie Pucharu Świata. Lindsey Vonn w 2011 roku właśnie w Ga-Pa zdobyła srebrny medal w zjeździe podczas mistrzostw świata.

Przed występem reprezentantki Stanów Zjednoczonych liderką była  Lara Gut (1:43.56). Na pierwszym punkcie pomiaru czasu Vonn traciła do Szwajcarki jedną setną sekundy, ale już na drugim - o 0.08 szybciej jechała zawodniczka z USA. 32-letnia narciarka prowadziła później na trzecim, czwartym, a także piątym pomiarze i zwyciężyła ostatecznie z przewagą piętnastu setnych sekundy.

Na trzeciej pozycji uplasowała się reprezentantka gospodarzy Viktoria Rebensburg (1:43.89). Niemka wystąpiła z pierwszym numerem startowym. Ósmy wynik miała Ilka Stuhec (1:44.54). Słowenka zachowała przodownictwo w klasyfikacji obejmującej wyniki ze zjazdów. Prowadzi z dorobkiem 377 punktów. Druga ze zdobyczą 260 "oczek" jest Gut.