Alpejski PŚ. Blisko sensacji w Kitzbuehel. Daniel Yule najlepszy w slalomie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / EXPA/ Sportida/ Matic Ritonja / Na zdjęciu: Daniel Yule
Newspix / EXPA/ Sportida/ Matic Ritonja / Na zdjęciu: Daniel Yule

Daniel Yule odniósł zwycięstwo w slalomie alpejskiego Pucharu Świata, rozgrywanym w Kitzbuehel. Dla Szwajcara to trzeci triumf w tym sezonie. Blisko sprawienia ogromnej sensacji był 19- letni Norweg, Lucas Braathen.

Dwukrotny medalista mistrzostw świata juniorów z 2019 roku był sensacyjnym liderem na półmetku rywalizacji. Jadąc z 34. numerem startowym Lucas Braathen miał 0,33 s. przewagi nad Danielem Yule oraz 0,42 s. nad reprezentantem gospodarzy, Michaelem Mattem. W drugim przejeździe młody Norweg nie wytrzymał presji, spadając ostatecznie tuż za podium.

Trzecie zwycięstwo w sezonie odniósł Yule, który na finałowej trasie uzyskał czwarty czas. Tuż za nim uplasował się Marco Schwarz, dla którego to drugie podium w tym sezonie. Czołową trójkę uzupełnił Francuz, Clement Noel.

Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Henrik Kristoffersen zajął czwartą pozycję. Drugie przejazdu nie ukończył m.in. Alexis Pinturault.