Takie noty dostał Zieliński po meczu LM

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Na zdjęciu: Piotr Zieliński
Getty Images / Na zdjęciu: Piotr Zieliński

SSC Napoli wygrało w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Eintrachtem Frankfurt 2:0. Pełne 90 minut rozegrał Piotr Zieliński, który jak się okazuje nie był tym jednym z najważniejszych. Włoskie media wyróżniły inne nazwiska.

calcionapoli1926.it: "Pojawia się"

Portal calcionapoli1926.it wśród piłkarzy SSC Napoli wyróżnił m.in. Giovanniego Di Lorenzo czy Hirvinga Lozano. Dziennikarze serwisu przyznali Piotrowi Zielińskiemu notę "6,5" (w skali od "1" do "10"). Mimo że reprezentant Polski nie strzelił goli, był ważnym punktem Azzurrich. "Pojawia się i oddaje do dyspozycji swoich kolegów z drużyny: dobrze balansuje zespołem" - czytamy. [nextpage]

tuttomercatoweb.com: "Przytulny"

Dziennikarze tuttomercatoweb.com nie napisali zbyt wielu pozytywów na temat gry Piotra Zielińskiego, który otrzymał od nich "6". Wspomniano jedynie, że próbował znaleźć sobie przestrzeń w środku pola. "Jego wkład w pierwszej połowie ogranicza się do strzału, który był dość przytulny dla Kevina Trappa" - oceniono.

[nextpage]

calcionapoli24.it: "Świetny w poruszaniu się"

Znów nie zabrakło pochwał dla Hirvinga Lozano i Giovanniego Di Lorenzo. Cieszy też fakt, że portal calcionapoli24.it docenił w pewnym stopniu Piotra Zielińskiego. "Jest doskonały w poruszaniu się, zawsze jest tam, gdzie mogą pojawić się kłopoty" - czytamy. Pojawiła się też wzmianka o strzale pomocnika w kierunku bramki Trappa. Polakowi przyznano ocenę "6,5". [nextpage]

casanapoli.net: "Dobry drybling"

"Dobry drybling. Wspierał linię ofensywną, było też kilka powrotów" - tak podsumowano grę Piotra Zielińskiego, a obok jego nazwiska pojawiła się nota "6". Co ciekawe, było znacznie więcej zawodników z wyższymi ocenami.  Dziennikarze casanapoli.net również byli zachwyceni Giovannim Di Lorenzo, którzy otrzymał "7,5". To pokazuje, że Włoch był filarem defensywy Napoli we wtorkowym meczu z Eintrachtem Frankfurt. [nextpage]

calciomercato.it: "Z jakością"

Według serwisu calciomercato.it Piotr Zieliński "cały czas naciskał oraz szukał przestrzeni". W podsumowaniu występu reprezentanta Polski dodano też, że piłkarz nie wstrząsnął swoją grą w pierwszej połowie, ale miał jakość. Takie słowa mogą dobrze wróżyć przed kolejnymi spotkaniami w sezonie 2022/2023.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty