Koniec fantastycznej serii Marcina Bułki. Pierwsza porażka OGC Nice

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / OGC Nice / Na zdjęciu: Marcin Bułka w barwach OGC Nice
Instagram / OGC Nice / Na zdjęciu: Marcin Bułka w barwach OGC Nice

Po 748 minutach zakończyła się niesamowita seria Marcina Bułki bez straty gola. Jego OGC Nice przegrało pierwszy w tym sezonie mecz w Ligue 1. Pogromcą okazało się FC Nantes.

W tym artykule dowiesz się o:

Od początku sezonu Marcin Bułka prezentował niesamowitą formę. Polski bramkarz w aż dziesięciu spotkaniach Ligue 1 zachowywał czyste konta i pod tym względem był bezkonkurencyjny jeśli chodzi o pięć najsilniejszych europejskich lig. W sobotę nie powiększył swojego dorobku.

W 25. minucie meczu z FC Nantes zakończyła się trwająca od 78 dni passa Bułki. Polak najpierw uratował zespół przed stratą gola po uderzeniu Moussy Sissoko, ale przy dobitce Florenta Molleta nie miał już szans. Poprzedniego gola Polak stracił 15 września, a w wygranym meczu z Paris Saint-Germain (3:2) pokonał go Kylian Mbappe.

Tym samym po 748 minutach Bułka skapitulował. Potem jeszcze miał kilka okazji do tego, by pokazać swoje umiejętności. Więcej bramek nie puścił, a kibice mają nadzieję, że już zaczął nową serię. Poniżej można zobaczyć straconego gola przez polskiego bramkarza.

OGC Nice próbowało odwrócić losy spotkania. Goście kilkukrotnie zagrażali bramce przeciwników, ale brakowało im szczęścia i skuteczności. Była to pierwsza w tym sezonie ligowa porażka zespołu z Nicei.

FC Nantes - OGC Nice 1:0 (1:0) 1:0 - Florent Mollet 25'