Premier League: Manchester City goni lidera, powrót Erlinga Haalanda

Zmiany w ścisłej czołówce tabeli Premier League. Manchester City wygrał i goni Liverpool. Po pełną pulę sięgnął też Tottenham Hotspur, w efekcie zameldował się w pierwszej czwórce.

Szymon Mierzyński
Erling Haaland ze swoją partnerką Getty Images / Matthew Ashton - AMA/Getty Images) / Na zdjęciu: Erling Haaland ze swoją partnerką
Na Etihad Stadium wydarzeniem wieczoru był powrót do kadry meczowej Erlinga Haalanda. Z powodu kontuzji stopy Norweg pauzował przez niemal dwa miesiące. W środę Pep Guardiola posadził go jednak na ławce, a pierwszoplanowe role odgrywali inni.

Obrona słabiutkiego w tym sezonie Burnley wytrzymała z czystym kontem zaledwie kwadrans, potem dość szybko dublet skompletował Julian Alvarez i faworyt uspokoił mecz. Na początku drugiej połowy natomiast było po zawodach, bo prowadzenie mistrza Anglii podwyższył Rodri.

W 71. minucie na boisku pojawił się Haaland, lecz na powiększenie dorobku strzeleckiego (dotąd uzbierał 14 goli w trwającym sezonie Premier League) będzie musiał jeszcze poczekać.

Manchester City wygrał ostatecznie 3:1 (w doliczonym czasie honorowego gola dla beniaminka zdobył Ameen Al-Dakhil) i ma teraz 46 pkt., dzięki czemu wyprzedził Arsenal i jest wiceliderem.

Tottenham miał o wiele trudniejszą przeprawę. Na początku starcia z Brentfordem był całkowicie zdekoncentrowany i po jednej z licznych strat prowadzenie dał gościom Neal Maupay.

"Koguty" przebudziły się jednak po przerwie i w kilka minut odwróciły losy wyniku. Po niespełna kwadransie zrobiło się 3:1, mimo to "Pszczoły" zadbały, by rywale nie mieli spokojnej końcówki. Kontaktowe trafienie zaliczył Ivan Toney, tyle że choć padło ono dość szybko, nic więcej się już nie wydarzyło.

Tottenham zwyciężył 3:2 i wskoczył na 4. miejsce w tabeli, wyprzedzając Aston Villę.

Manchester City - Burnley FC 3:1 (2:0)
1:0 - Julian Alvarez 16'
2:0 - Julian Alvarez 22'
3:0 - Rodri 46'
3:1 - Ameen Al-Dakhil 90+3'

Tottenham Hotspur - Brentford FC 3:2 (0:1) 0:1 - Neal Maupay 15' 1:1 - Destiny Udogie 48' 2:1 - Brennan Johnson 49' 3:1 - Richarlison 56' 3:2 - Ivan Toney 67'