Pełno noży. Ujawnili, co chcieli wnieść na stadion

Mecze pomiędzy River Plate i Boca Juniors od lat wywołują w Argentynie wiele emocji. Niestety, także tych negatywnych. Przed ostatnim spotkaniem tych drużyn kibice chcieli wnieść na stadion wiele niebezpiecznych przedmiotów.

Łukasz Witczyk
zarekwirowane przedmioty przed meczem River Plate - Boca Juniors Twitter / PolicialesON / Na zdjęciu: zarekwirowane przedmioty przed meczem River Plate - Boca Juniors
W Argentynie trwają rozgrywki Pucharu Ligi, w których w ćwierćfinale zmierzyły się River Plate i Boca Juniors. Mecz rozegrano na neutralnym terenie w Cordobie. Nie jest tajemnicą, że kibice obu drużyn żyją we wrogich stosunkach. Podczas rozegranego w niedzielę spotkania najprawdopodobniej planowali krwawą konfrontację.

Policja w Cordobie udaremniła awanturze na trybunach. Jak informuje portal hoydia.com.ar, kibice obu drużyn próbowali wnieść na trybuny ponad 300 butelek alkoholu i 170 noży oraz innych ostrych narzędzi. Skontrolowano blisko 11 tysięcy kibiców.

Regionalne ministerstwo bezpieczeństwa dodało, że uniemożliwiono wejście na stadion 31 osobom: 23 z nich to kibice River Plate, a 8 to fani Boca Juniors. Aresztowano też cztery osoby. Dodajmy, że na stadionie było ponad 50 tysięcy kibiców. Zdjęcie zarekwirowanych przedmiotów można zobaczyć poniżej.

Spotkanie zakończyło się wygraną Boca Juniors 3:2. W 10. minucie to River Plate objęło prowadzenie po golu Miguela Borji. Tuż przed przerwą do remisu doprowadził Miguel Merentiel.

Po zmianie stron dwa ciosy zadali piłkarze Boca. Najpierw uczynił to Edinson Cavani, a następnie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Merentiel. River Plate stać było jedynie na kontaktową bramkę autorstwa Paulo Diaza w siódmej minucie doliczonego czasu gry.