Hat-trick w odstępie 33 minut. Napastnik Zagłębia strzelał jak szalony [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Canal+ Sport / Na zdjęciu: trzeci gol Kurminowskiego
Twitter / Canal+ Sport / Na zdjęciu: trzeci gol Kurminowskiego

W meczu z Radomiakiem Radom Dawid Kurminowski pokazał swoją formą strzelecką. Dzięki niemu Zagłębie Lubin zwyciężyło 4:1.

Po raz pierwszy Dawid Kurminowski zaznaczył swoją obecność w 20. minucie niedzielnego starcia, kiedy po świetnym zagraniu z prawej flanki wpakował piłkę do pustej bramki. Potem prowadzenie Zagłębia Lubin nad Radomiakiem Radom podwyższył Aleks Ławniczak.

W 39. minucie Kurminowski celnie przymierzył zza pola karnego i piłka była poza zasięgiem bramkarza gospodarzy. Z kolei po przerwie snajper długo nie musiał się zastanawiać, gdy otrzymał piłkę od Kacpra Chodyny. Sprytnym strzałem 25-latek skompletował hat-tricka w 53. minucie.

Radomiak nawiązał rywalizację w drugiej odsłonie, lecz w ostatecznym rozrachunku musiał pogodzić się z porażką 3:4 na własnym terenie. Były młodzieżowy reprezentant Polski jak najbardziej był wyróżniającą się postacią na placu gry.

Po znakomitym występie Kurminowski ma w dorobku już 11 trafień. Snajper Zagłębia w klasyfikacji strzelców ustępuje jedynie Kamlowi Grosickiemu i Efthymisowi Koulourisowi (obaj po 12 goli), Ilji Szkurinowi (14) i Erikowi Exposito (17).

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Kurminowski jest jednym z najlepszych napastników w PKO Ekstraklasie?