KKS 1925 Kalisz strzelił gola w 1. minucie, ale nie wygrał

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: radość piłkarzy KKS Kalisz
WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: radość piłkarzy KKS Kalisz

Na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu KKS 1925 Kalisz oddał miejsce premiowane bezpośrednim awansem do Fortuna I ligi. To efekt zremisowanego 1:1 meczu z Lechem II Poznań.

KKS 1925 Kalisz zdobył prowadzenie w małych derbach Wielkopolski zanim minęła minuta meczu z Lechem II Poznań. Hubert Sobol cieszył się z 19. gola w sezonie ligowym. KKS nie zgarnął jednak kompletu punktów w pierwszym meczu po zmianie trenera z Pawła Ozgi na Marcina Woźniaka. Lech doprowadził do remisu 1:1 strzałem z rzutu karnego Macieja Wichtowskiego w 81. minucie. Kaliszanie stracili drugie miejsce premiowane awansem do Fortuna I ligi na rzecz Kotwicy Kołobrzeg. Spróbują odzyskać je w bezpośrednim meczu w następnej kolejce.

Stal Stalowa Wola zwyciężyła 3:1 w meczu na wyjeździe z Olimpią Grudziądz. Drużyna z Podkarpacia przeskoczyła na szóste miejsce w strefie barażowej, a Olimpia jest w strefie spadkowej, a strata beniaminka do najniższego bezpiecznego miejsca powiększyła się do pięciu punktów .

Wisła Puławy odniosła zwycięstwo 3:1 z Radunią Stężyca, a mecz miał bardzo podobny scenariusz do tego w Grudziądzu. Wisła prowadziła z przewagą dwóch goli dzięki strzałom Kamila Kumocha. Radunia złapała kontakt dzięki bramce Mateja Mrsicia, ale cieszyła się tym przez niespełna 10 minut. Wisła dołożyła gola na 3:1 i dzięki kompletowi punktów umocniła się na bezpiecznym miejscu w tabeli.

31. kolejka II ligi:

Lech II Poznań - KKS 1925 Kalisz 1:1 (0:1) 0:1 - Hubert Sobol 1' 1:1 - Maciej Wichtowski (k.) 81'

Olimpia Grudziądz - Stal Stalowa Wola 1:3 (0:1) 0:1 - Bartosz Zbiciak (sam.) 20' 0:2 - Arkadiusz Ziarko 64' 1:2 - Iwan Ciupa 81' 1:3 - Olivier Sukiennicki 90'

Radunia Stężyca - Wisła Puławy 1:3 (0:2) 0:1 - Kamil Kumoch 38' 0:2 - Kamil Kumoch 42' 1:2 - Matej Mrsić 65' 1:3 - Jan Flak 74'

Olimpia Elbląg - Hutnik Kraków 0:0

Tabela II ligi:

Standings provided by Sofascore

Czytaj także: Wisła Kraków wzmacnia skrzydła. Doświadczony Albańczyk ma pomóc w awansie Czytaj także: Wisła zrezygnowała z piłkarza. Nie przeszedł testów medycznych

Źródło artykułu: WP SportoweFakty

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.