Ważny krok Wisły Płock w kierunku baraży o PKO Ekstraklasę

W niedzielę tylko jeden pierwszoligowiec zdobył komplet punktów. Wisła Płock przeskoczyła na czwarte miejsce w tabeli dzięki zwycięstwu 1:0 z Motorem Lublin. Do podziałów punktów doszło w Niecieczy oraz Pruszkowie.

piłkarze Wisły Płock WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Wisły Płock
Na jedynego gola w Płocku trzeba było poczekać do 82. minuty. Wisła zapewniła sobie zwycięstwo 1:0 z Motorem Lublin strzałem Jakuba Gricia. Cieszył się on z trzeciego trafienia do bramki w sezonie ligowym. Nafciarze przeskoczyli na czwarte miejsce w strefie barażowej. Przed nimi znajdują się tylko Lechia Gdańsk, Arka Gdynia oraz GKS Katowice. W poniedziałek wyprzedzić podopiecznych Dariusza Żurawia może Wisła Kraków, o ile pokona Zagłębie Sosnowiec.

W meczu walczących o utrzymanie Bruk-Betu Termaliki Nieciecza z Polonią Warszawa padł remis 2:2. Oba kluby były na prowadzeniu, a jego strata była bardziej bolesna dla beniaminka. Polonia nie utrzymała wyniku w rywalizacji jedenastu na dziesięciu. W końcówce pierwszej połowy sędzia Wojciech Myć zdecydował się na pokazanie czerwonej kartki Tarasowi Zawijśkyjemu z Bruk-Betu. Tym samym Polonia pozostała z punktem przewagi nad otwierającą strefę spadkową Resovią.

Do podziału punktów doszło również w Pruszkowie. Znicz mierzył się z Chrobrym Głogów, który zdobył prowadzenie pięknym strzałem Szymona Bartlewicza. Znicz musiał ruszyć do zdecydowanego natarcia, które zakończyło się uderzeniem Daniela Stanclika na 1:1 w 72. minucie. Dzięki wyrównaniu Znicz utrzymał przewagę trzech punktów nad Chrobrym w tabeli.