Napoli wypuściło punkty z rąk. Zadecydował gol w doliczonym czasie

Kibice SSC Napoli od wielu tygodni czekają na przełamanie w Serie A. Drużyna bez kontuzjowanego Piotra Zielińskiego była o krok od zwycięstwa i finalnie zremisowała 1:1 z Udinese Calcio.

Rafał Szymański
piłkarze Napoli i Udinese PAP/EPA / GABRIELE MENIS / Na zdjęciu: piłkarze Napoli i Udinese
Dopiero po kwadransie gry neapolitańczycy zdołali stworzyć jakiekolwiek zagrożenie w polu karnym Udinese Calcio. Jesper Lindstroem zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego i Maduka Okoye przytomnie interweniował.

Z kolei gospodarze wywołali zamieszanie na połowie SSC Napoli w 34. minucie. Lorenzo Lucca został zablokowany przez defensywę rywali. Następnie do głosu doszedł Lazar Samardzić, który nie trafił w światło bramki.

Lindstroem starał się dać impuls przyjezdnym do ataku. Ofensywny pomocnik podjął drugą próbę w 40. minucie, kiedy w efektowny sposób złożył się do uderzenia z powietrza. W tej sytuacji Okoye tylko odprowadził piłkę wzrokiem.

W samej końcówce dość nieoczekiwanie przed szansą stanął Jaka Bijol. Środkowy pomocnik dopadł do piłki po nieudanym dośrodkowaniu z rzutu rożnego, aczkolwiek strzelił tuż obok lewego słupka bramki Alexa Mereta.

Po przerwie zrobiło się bardzo gorąco pod bramką Udinese, gdzie Jens Cajuste przechwycił piłkę. Maduka Okoye miał pewne problemy, lecz ugasił pożar po niebezpiecznym uderzeniu zawodnika SSC Napoli.

Goście w 53. minucie sforsowali defensywę gospodarzy. Matteo Politano dokładnie dośrodkował w kierunku Victora Osimhena, który uwolnił się spod opieki rywali i głową skierował piłkę do siatki. Nigeryjczyk wpisał się na listę strzelców w drugim z rzędu starciu ligowym.

Udiense nie miało zbyt wiele do stracenia i było bliskie doprowadzenia do wyrównania za sprawą Isaaca Successa. Napastnik uderzał z kilku metrów. Meret był na posterunku i popisał się świetną interwencją.

Osimhen mógł skompletować dublet. Snajper przebojem wdarł się w pole karne i został powtrzymany przez Okoye.

10 minut przed upływem regulaminowego czasu Stanislav Lobotka napędził akcję neapolitańczyków i uruchomił podaniem klubowego kolegę. Victor Osimhen precyzyjnym strzałem w kierunku dalszego słupka pokonał bramkarza. Ostatecznie arbiter anulował gola ze względu na spalonego.

Victor Osimhen był bardzo aktywny po stronie faworytów. Później miał jeszcze jedną okazję i trafił wprost w Okoye.

Wydawało się, że Napoli ma wszystko pod kontrolą. W drugiej minucie doliczonego czasu Thomas Kristensen dograł do ustawionego w polu karnym Isaaca Successa, a ten uporał się z obrońcami i po błędzie Leo Ostigarda wpakował piłkę do siatki.

SSC Napoli plasuje się na ósmym miejscu w stawce Serie A remisie 1:1 z Udinese Calcio, które nie potrafi wydostać się ze strefy spadkowej. Zmagający się z kontuzją Piotr Zieliński nie znalazł się w kadrze meczowej. Hubert Idasiak obejrzał całe spotkanie z ławki rezerwowych.

Udinese Calcio - SSC Napoli 1:1 (0:0)
0:1 - Victor Osimhen 53'
1:1 - Isaac Success 90+2'

Udinese: Maduka Okoye - Joao Ferreira, Jaka Bijol, Thomas Kristensen, Kingsley Ehzibue (69' Festy Ebosele), Walace, Oier Zarraga, Hassane Kamara (87' Jordan Zemura), Lazar Samardzić, Brenner (53' Isaac Success), Lorenzo Lucca (54' Keinan Davis).

Napoli: Alex Meret - Giovanni Di Lorenzo, Amir Rrahmani, Leo Ostigard, Mathias Olivera, Stanislav Lobotka, Zambo Anguissa, Jens-Lys Cajuste (73' Hamed Junior Traore), Jesper Lindstroem (81' Cyril Ngonge), Matteo Politano, Victor Osimhen (87' Giovanni Simeone).

Sędzia: Gianluca Aureliano.