Bohater Borussii Dortmund zakpił z gigantów. Ależ ich to zaboli!

Kibice Borussii Dortmund w dużej mierze Matsowi Hummelsowi zawdzięczają awans do finału Ligi Mistrzów. Niemiec podzielił się z fanami rozbrajającym komentarzem.

Rafał Szymański
Mats Hummels PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: Mats Hummels
Piłkarze Paris Saint-Germain robili wszystko, co w ich mocy, żeby odrobić straty z pierwszego spotkania. Borussia Dortmund we wtorkowy wieczór na Parc des Princes znowu jednak pokazała klasę. Autorem jedynego gola był Mats Hummels, który w 50. minucie znalazł drogę do siatki.

Reprezentant Niemiec wraz z klubowymi kolegami hucznie świętował po ostatnim gwizdku sędziego Daniele Orsato. Dodajmy, że w obu meczach Ligi Mistrzów z PSG doświadczony obrońca udowodnił swoją wartość i został wybrany MVP.

W rywalizacji z paryżanami nasi zachodni sąsiedzi byli skazywani na porażkę. Za pośrednictwem mediów społecznościowych Hummels postanowił wbić szpilkę Francuzom i innym klubom ze ścisłej europejskiej czołówki.

"Wiele drużyn chciało przeciwko nam grać. Na szczęście jesteśmy naprawdę miłymi chłopakami i dotarliśmy do finału, żeby jak najwięcej z nich dostało szansę" - czytamy na profilu Hummelsa w serwisie X. Wcześniej ekipa "BVB" w fazie pucharowej poradziła sobie z Atletico Madryt oraz PSV Eindhoven.

Dortmundczycy awansowali do finału po 11-letniej przerwie. W 2013 roku Borussia z Hummelsem w składzie w decydującym meczu poniosła porażkę 1:2 z Bayernem Monachium. Defensor liczy na rewanż 1 czerwca przeciwko Bawarczykom lub Realowi Madryt.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Czy drużyna Hummelsa wygra Ligę Mistrzów?