"Chyba coś tam źle policzył". Kuriozalny gol w Lidze Europy [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / oficjalny profil Viaplay / Gol samobójczy Manciniego
Twitter / oficjalny profil Viaplay / Gol samobójczy Manciniego

Gdy wydawało się, że AS Roma jest bliska odrobienia strat w półfinale Ligi Europy z Bayerem Leverkusen (2:2), nagle Włosi wpakowali piłkę do własnej bramki. To trzeba zobaczyć.

Wielkie emocje w Niemczech, gdzie Bayer 04 Leverkusen przegrywał już z Romą 0:2. To dawało dogrywkę w walce o finał Ligi Europy. I w 82. minucie nagle wydarzyło się to.

Więcej o meczu przeczytasz tutaj -->> Niespodziewany rollercoaster w Leverkusen

- Niezłe dośrodkowanie i co? I gol samobójczy! Ależ to jest dramat - takie słowa można było usłyszeć od komentatora stacji Viaplay.

We wspomnianej 82. minucie Bayer miał rzut rożny. Bramkarz rzymian Mile Svilar wyszedł do dośrodkowania, ale minął się z piłką. To był pierwszy akt katastrofy.

- Chyba coś tam źle policzył tym razem Svilar, a jego partner został piłką trafiony - dodał komentator.

Zaskoczony tym błędem Gianluca Mancini nie miał jak zareagować, a piłka trafiła go idealnie w głowę i wpadła do pustej bramki. - Co to jest za kuriozalny mecz. W jaki sposób tutaj gole padają. Atakował Bayer tracił gole, teraz tak dobrze broniła się Roma, tak fantastycznie bronił Mile Svilar no i zaliczył pusty przelot - ocenił całą sytuację drugi z komentatorów.

Po tej bramce Roma musiała rzucić się do ataku, ale strzelić już niczego nie zdołała. Bayer z kolei w 97. minucie zdołał doprowadzić do remisu (49. z rzędu mecz bez porażki) pieczętując awans do finału.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Bayer Leverkusen wygra finał Ligi Europy?