Fenomenalna akcja w lidze hiszpańskiej. "Ależ to kapitalnie zrobili!" [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Eleven Sports / Efektowny strzał Herrery
Twitter / Eleven Sports / Efektowny strzał Herrery

Niesamowitą akcją popisali się piłkarze Girony w wyjazdowym spotkaniu z Deportivo Alaves. Druga bramka dla gości składała się z efektownej asysty i równie pięknego strzału.

W tym artykule dowiesz się o:

[tag=50213]

Girona FC[/tag] nadal walczy o wicemistrzostwo Hiszpanii z FC Barceloną. Deportivo Alaves z kolei zajmuje miejsce w środku tabeli i jest pewne utrzymania w lidze. Nadal jeszcze może poprawić zajmowaną lokatę.

Piątkowy mecz lepiej zaczęli goście, którzy już w 4. minucie cieszyli się z prowadzenia. Po podaniu Victora Tsygankowa do siatki gospodarzy trafił Eric Garcia. Radość wiceliderów tabeli nie trwała jednak długo.

Już kilka minut później do wyrównania doprowadził Jon Guridi. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą odsłonę Girona zadała kolejny cios i zrobiła to w kapitalnym stylu.

Piłkę w polu karnym otrzymał Artem Dowbyk i zdecydował się na zagranie piętą do Yangela Herrery, który bardzo mocnym strzałem trafił w samo okienko bramki i pokonał bramkarza.

Drużyna Michela po tym golu schodziło do szatni prowadząc 2:1. Przed rozpoczęciem tego spotkania Girona miała zaledwie punkt przewagi nad trzecią w tabeli Barceloną. Duma Katalonii zagra w poniedziałek 13 maja z Realem Sociedad.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty