VfB Stuttgart wicemistrzem. Dramat VfL Bochum na finiszu

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PAP/EPA/HANNIBAL HANSCHKE / Union Berlin do końca drżał o utrzymanie
PAP/EPA / PAP/EPA/HANNIBAL HANSCHKE / Union Berlin do końca drżał o utrzymanie

Zakończył się sezon w Bundeslidze. Do końca trwała walka o uniknięcie gry w barażach. Ostatecznie z "gorącym kartoflem" został zespół VfL Bochum. Na finiszu VfB Stuttgart wyprzedził Bayern Monachium.

Większość rozstrzygnięć w Bundeslidze znana była już przed ostatnią kolejką. Z ligą żegnały się drużyny Darmstadt i FC Koeln. Pierwsza z wymienionych w 34. serii nie miała szans w rywalizacji z finalistą Ligi Mistrzów Borussią.

W Dortmundzie padły cztery gole. Wszystkie zdobyli gospodarze. Z kolei gracze FC Koeln 1:4 ulegli na boisku rywala FC Heidenheim.

Oczy wszystkich w sobotnie popołudnie skierowane były głównie na Berlin. Union mógł uniknąć gry w barażach pokonując walczący o "pietruszkę" Freiburg. Gospodarze mogli trafić w 1. połowie, ale zmarnowali rzut karny.

W 68. berlińczycy dopięli swego. Benedict Hollerbach zdobył bramkę dla Unionu. Gospodarze prowadzenie stracili w 85. minucie, kiedy Japończyk Ritsu Doan wyrównał.

Gospodarze walczyli do końca. W doliczonym czasie sędzia podyktował dla Unionu rzut karny. Strzał Kevina Vollanda odbił bramkarz, ale do bramki piłkę dobił Janik Haberer.

Gracze z Belina byli świadomi, że wszystko jest w nogach tej drużyny. Zagrożony grą w barażach VfL Bochum już od 6. minuty przegrywał w Bremie z Werderem. Ostatecznie gospodarze wygrali 4:1, przy okazji przesądzając losy gości. VfL w barażach zagra z Fortuną Duesseldorf.

Drugiej porażki z rzędu doznał VfL Wolfsburg. Tym razem 1:3 z Mainz. Przy golu dla Wilków otwierającym wynik asystę zaliczył Jakub Kamiński.

Ważne zwycięstwo odniósł VfB Stuttgart, który pokonując Borussię M'gladbach 4:1 zepchnął na 3. miejsce Bayern Monachium.

Wyniki 34. kolejki Bundesligi:

1.FC Union Berlin - SC Freiburg 2:1 (0:0) 1:0 - Hollerbach 68' 1:1 - Doan 85' 2:1 - Haberer 90+2'

Bayer 04 Leverkusen - FC Augsburg 2:1 (2:0) 1:0 - Boniface 12' 2:0 - Andrich 27' 2:1 - Komur 62'

Borussia Dortmund - SV Darmstadt 98 4:0 (2:0) 1:0 - Maatsen 30' 2:0 - Reus 38' 3:0 - Brandt 72' 4:0 - Malen 88'

Eintracht Frankfurt - RB Lipsk 2:2 (0:1) 0:1 - Simons (k.) 42' 0:2 - Sesko 46' 1:2 - Ekitike 60' 2:2 - Marmoush (k.) 77'

1. FC Heidenheim 1846 - 1.FC Koeln 4:1 (3:0) 1:0 - Dinkci 16' 2:0 - Dinkci 22' 3:0 - Sessa 36' 3:1 - Tigges 64' 4:1 - Beste 79'

VfB Stuttgart - Borussia M'gladbach 4:0 (2:0) 1:0 - Guirassy 23' 2:0 - Guirassy 31' 3:0 - Jeong Woo-Yeong 75' 4:0 - Silas 83'

VfL Wolfsburg - 1.FSV Mainz 05 1:3 (1:1) 0:1 - Paredes 18' 1:1 - Gruda 24' 1:2 - ven den Berg 71' 1:3 - Burkardt 85'

Werder Brema - VfL Bochum 4:1 (1:0) 1:0 - Friedl 6' 2:0 - Jung 78' 3:0 - Stage 80' 3:1 - Antwi-Adjei 85' 4:1 - Schmid 88'

18 SV Darmstadt 98 34 3 8 23 30:86 17

Czytaj także: Finalista LM szykuje głośne transfery. Do klubu trafi rewelacyjny snajper? Kolejna asysta reprezentanta Polski. Michał Probierz zmieni zdanie? (WIDEO)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty