Polonia Warszawa ratowała wynik w 90. minucie. Blamaż GKS-u Tychy

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Polonia Warszawa w sezonie 2023/2024
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Polonia Warszawa w sezonie 2023/2024

Polonia Warszawa doprowadziła do remisu 1:1 w ostatniej minucie regulaminowego czasu w meczu z Odrą Opole. Punkt przybliża beniaminka do utrzymania, ale jeszcze nie gwarantuje pozostania w Fortuna I lidze.

Walka o uniknięcie trzeciego miejsca spadkowego w Fortuna I lidze potrwa do ostatniej kolejki sezonu. Polonia Warszawa mogła zapewnić sobie utrzymanie dzięki zwycięstwu z Odrą Opole, ale musiała zadowolić się remisem 1:1 uratowanym w 90. minucie.

Odra była na prowadzeniu przez prawie całe spotkanie przy Konwiktorskiej. Była 2. minuta i Mateusz Kamiński wykorzystał dośrodkowanie Tomasa Mikinica, a także błąd na przedpolu Mateusza Kuchty. Dużo wskazywało na zdobycie kompletu punktów przez opolan. Pozbawił ich tego Michał Grudniewski strzałem w sytuacji sam na sam z bramkarzem. W doliczonych minutach było jeszcze nerwowo na stadionie, ale wideo weryfikacja pokazała, że nie było spalonego przy golu Polonii na 1:1.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza mocno postrzelał w meczu z GKS-em Tychy i zdemolował przeciwnika 6:1. Wynik to zaskakujący, biorąc pod uwagę, że niecieczanie do niedawna byli zagrożeni spadkiem, a GKS kandyduje do gry w barażach o awans do PKO Ekstraklasy. Pomarańczowi rozpoczęli demolkę strzałem Andrzeja Trubehy w 10. minucie, a zakończyli golem Andrija Dombrowskyja w przedostatniej minucie. Łukasz Kuźma nawet nie doliczał czasu, żeby oszczędzić cierpień tyszanom.

33. kolejka Fortuna I ligi:

Polonia Warszawa - Odra Opole 1:1 (0:1) 0:1 - Mateusz Kamiński 2' 1:1 - Michał Grudniewski 90'

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - GKS Tychy 6:1 (3:1) 1:0 - Andrzej Trubeha 10' 2:0 - Artem Putiwcew 36' 2:1 - Marcel Błachewicz 38' 3:1 - Adam Radwański 45' 4:1 - Wiktor Biedrzycki (k.) 60' 5:1 - Wojciech Jakubik 82' 6:1 - Andrij Dombrowskyj 89'