Serie A: Miroslav Klose z dubletem, Lazio goni AS Romę

Lazio Rzym nie bez problemów pokonało Cagliari Calcio w spotkaniu kończącym 10. kolejkę włoskiej ekstraklasy i utrzymało się na najniższym stopniu podium.

Po zwycięstwie nad Sardyńczykami Lazio ma już tylko trzy punkty straty do derbowego rywala, AS Romy. Ekipa Stefano Pioliego odniosła szóste zwycięstw w dziesiątym występie ligowym w tym sezonie, w czym duża zasługa Miroslava Klose. Niemiecki weteran w ciągu dwóch minut zdobył dwa gole, wykorzystując podania Senada Lulicia. Były to jego bramki numer 2 i 3 w bieżącej edycji Serie A. [ad=rectangle] Cagliari obudziło się po zmianie stron i napsuło krwi faworytami, chociaż w końcówce musiało grać w osłabieniu (za uderzenie rywala bez piłki "czerwień" zobaczył Victor Ibarbo). Rzymianom wystarczyła przewaga z pierwszej połowy, a w doliczonym czasie gry przypieczętowali wygraną za sprawą Edersona. Kolejnym rywalem Lazio będzie również nisko notowane Empoli FC.

Tylko jedno zwycięstwo w dorobku ma Cesena. Beniaminek nie zdołał wygrać z Hellasem Werona i pozostał w strefie spadkowej.

Wyniki poniedziałkowych spotkań 10. kolejki Serie A:

Lazio Rzym - Cagliari Calcio 4:2 (3:0) 1:0 - Mauri 7' 2:0 - Klose 25' 3:0 - Klose 26' 3:1 - Braafheid (sam.) 48' 3:2 - Joao Pedro 84' 4:2 - Ederson 90+2'

Czerwona kartka: Ibarbo /72'/ (Cagliari Calcio).

AC Cesena - Hellas Werona 1:1 (1:0) 1:0 - Defrel 22' 1:1 - Gomez 77'