Copa del Rey: Szczęśliwe zwycięstwo Sevilli

W pierwszym półfinałowym spotkaniu Copa del Rey nie zabrakło emocji. Sevilla musiała odrabiać straty i dopiero w doliczonym czasie gry przypieczętowała zwycięstwo nad Athletic Bilbao. Andaluzyjczycy okazali się lepsi od Basków tylko jedną bramką i pokonali przyjezdnych 2:1. Rewanż odbędzie się na początku marca.

W tym artykule dowiesz się o:

Od początku spotkania lepsze wrażenie sprawiali piłkarze Sevilli, którzy stworzyli kilka dogodnych sytuacji. Gola jednak zdobyli goście za sprawą niezawodnego Fernando Llorente. Andaluzyjczycy od początku drugiej połowy próbowali odrobić straty, a udało im się to za sprawą uderzenia Aldo Duschera.

Po wyrównaniu przewaga gospodarzy nie zmalała. W 85. minucie Frederic Kanoute stanął przed wielką szansą wyprowadzenia swej ekipy na prowadzenie, jednak nie wykorzystał rzutu karnego. Na szczęście, dla napastnika, Lautaro Acosta nie pomylił się w doliczonym czasie gry i to Sevilla wygrała z Athletic 2:1.

Sevilla - Athletic Bilbao 2:1 (0:1)

0:1 - Llorente 43'

1:1 - Duscher 62'

2:1 - Acosta 90'