Złote Rękawice Premier League: niesamowity pech Łukasza Fabiańskiego, Courtois wciąż liderem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alex Livesey  / Na zdjęciu: Łukasz Fabiański
Getty Images / Alex Livesey / Na zdjęciu: Łukasz Fabiański

Czterech bramkarzy zachowało w 31. kolejce Premier League czyste konta. Ogromnego pecha miał Łukasz Fabiański, który kapitulował dopiero w ostatnich minutach.

Zespół Swansea miał ogromną szansę na pokonanie Tottenhamu, długo prowadził 1:0, ale w samej końcówce pękł pod naporem Kogutów i te zdobyły trzy bramki w odstępie zaledwie sześciu minut.

W lepszym humorze ostatnią serię zakończył Artur Boruc. Starszy z Polaków wpuścił dwa gole, lecz jego AFC Bournemouth wywalczyło cenny remis w wyjazdowej potyczce z Liverpoolem (2:2).

Thibaut Courtois zaliczył ósmy z rzędu mecz bez czystego konta, a mimo to wciąż jest liderem klasyfikacji Złotych Rękawic i w 31. kolejce jego przewaga nad grupą pościgową się nie zmniejszyła.

Czyste konta w 31. kolejce Premier League: Tom Heaton (Burnley FC), Kasper Schmeichel (Leicester City), Heurelho Gomes (Watford FC), Damian Martinez (Arsenal Londyn).