Serie A. SSC Napoli - SPAL. Świetna akcja Arkadiusza Recy. Zobacz jego asystę (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: Arkadiusz Reca (SPAL) asystuje w meczu z SSC Napoli

Arkadiusz Reca znakomicie dograł piłkę z lewego skrzydła, zaś Andrea Petagna pokonał bramkarza SSC Napoli. SPAL przegrał jednak w Neapolu 1:3.

W tym artykule dowiesz się o:

W "polskim meczu" w Serie A od pierwszej minuty oglądaliśmy tylko dwóch Polaków. Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński z SSC Napoli zgodnie z wcześniejszymi informacjami (więcej TUTAJ>>) usiedli na ławce rezerwowych. W barwach SPAL zagrali Thiago Cionek i Arkadiusz Reca.

Ten ostatni przeprowadził świetną akcję w 29. minucie spotkania na Stadio San Paolo w Neapolu. Reca ruszył lewym skrzydłem i w tempo dograł piłkę w pole karne. Andrea Petagna precyzyjnym uderzeniem pokonał Alexa Mereta.

Był to gol na 1:1 (na początku spotkania trafił Dries Mertens). Petagna nie okazywał radości, gdyż w przyszłym sezonie występować będzie w Napoli (więcej TUTAJ>>).

Drużyna z Ferrary krótko jednak utrzymywała wynik remisowy. W 36. minucie prowadzenie dla gospodarzy odzyskał Jose Callejon.

W drugiej połowie Recy już nie zobaczyliśmy (zmienił go w przerwie Mattia Valoti). Na boisku pojawił się w 64. minucie Milik, a jego ekipa ostatecznie wygrała 3:1. Wynik ustalił Amin Younes.