Olbrzymie problemy Barcelony. "Sytuacja jest bardzo dziwna"

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Lavandeira jr  / Na zdjęciu: radość piłkarzy FC Barcelona
PAP/EPA / Lavandeira jr / Na zdjęciu: radość piłkarzy FC Barcelona

Katalończycy muszą radzić sobie z problemami po ostatnim meczu ligowym - Ansu Fati, Eric Garcia i Nico Gonzalez będą wyłączeni z gry. Tymczasowy trener Barcelony skomentował sytuację kadrową.

[tag=720]

FC Barcelona[/tag] rozczarowała po raz kolejny. W 13. kolejce Primera Division podopieczni Sergiego Barjuana tylko zremisowali 3:3 z Celtą Vigo na Estadio de Balaidos.

Po pierwszej połowie meczu Ansu Fati i Eric Garcia musieli opuścić boisko. Dodatkowo w 59. minucie o zmianę poprosił  Nico Gonzalez. Wszyscy trzej nabawili się kontuzji.

Fati niedawno wrócił po bardzo długiej przerwie. Jak donoszą dziennikarze "AS", utalentowany napastnik będzie niezdolny do gry przez kolejny miesiąc.

- Jeśli chodzi o kontuzje, to nasza sytuacja jest bardzo dziwna. Nie wiem, jakie są tego powody. Na pewno braki kadrowe są dla nas dużym problemem - zaznaczył Barjuan na pomeczowej konferencji prasowej.

Po przerwie reprezentacyjnej Xavi zadebiutuje w roli trenera "Dumy Katalonii", 20 listopada jego drużyna zmierzy się w derbach z Espanyolem. Szkoleniowiec najprawdopodobniej nie będzie mógł skorzystać też z Gerarda Pique, Sergiego Roberto, Pedriego, Ousmane'a Dembele, Sergio Aguero, Martina Braithwaite'a, Serginio Desta i Neto.