Fabiański obronił karnego. Mimo to West Ham przegrał na Stamford Bridge

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Na zdjęciu: Łukasz Fabiański
Getty Images / Na zdjęciu: Łukasz Fabiański

W niedzielnych meczach 34. kolejki Premier League rozgrywanych o godzinie 15:00 Chelsea pokonała West Ham, a Southampton z Janem Bednarkiem w składzie zremisował z Brighton.

Pierwsza połowa gry Stamford Bridge zawiodła kibiców, bowiem żaden z zespołów nie oddał chociażby jednego celnego strzału. Sytuacja nieco zmieniła się w drugiej odsłonie, ale główną rolę grali bramkarze. Łukasz Fabiański najpierw zatrzymał Timo Wernera, by w 87. minucie obronić rzut karny wykonywany przez Jorginho. Włoch wybrał lekki strzał w środek bramki, co nie okazało się najlepszym rozwiązaniem.

Grające w "dziesiątkę" po czerwonej kartce Craiga Dawsona "Młoty" nie dowiozły remisu do końca. W 90. minucie wygraną swojej drużynie zapewnił Christian Pulisic.

Mecz Brighton z Southampton zaczął się od mocnego uderzenia, bo już w drugiej minucie gola dla gospodarzy zdobył Danny Welbeck. Kilka chwil później próbował na to odpowiedzieć Valentino Livramento, trafił jednak w słupek. Prowadzenie "Mew" podwyższyła bramka samobójcza Mohammed Salisu, ale straty zredukował tuż przed przerwą strzałem z rzutu wolnego James Ward-Prowse.

W 54. minucie angielski pomocnik dał o sobie znać ponownie, doprowadzając do remisu. Rezultat już się nie zmienił. "Święci" w ostatnich dziesięciu starciach wygrali zaledwie raz, ale dzięki dobrej postawie w lutym nie muszą się martwić o ligowy byt. Jan Bednarek przebywał na murawie przez pełne 90 minut.

W trzecim spotkaniu z godziny 15:00 Burnley pokonało Wolverhampton, odnosząc drugie zwycięstwo z rzędu po zwolnieniu Seana Dyche'a. Gola na wagę trzech punktów strzelił Matej Vydra. Zespół z Turf Moor w tej chwili przesunął się na 17. miejsce w tabeli Premier League i czeka na to, co na Anfield pokaże jego rywal w walce o utrzymanie - Everton.

Chelsea - West Ham United 1:0 (0:0) 1:0 Christian Pulisic 90'

Brighton - Southampton 2:2 (2:1) 1:0 Danny Welbeck 2' 2:0 Mohammed Salisu (sam.) 44' 2:1 James Ward-Prowse 45+4' 2:2 James Ward-Prowse 54'

Burnley - Wolverhampton 1:0 (0:0) 1:0 Matej Vydra 62'