Dobre wieści ze Szwajcarii przed MŚ. Ariel Pietrasik wrócił do gry!

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty /  / Na zdjęciu: Ariel Pietrasik
WP SportoweFakty / / Na zdjęciu: Ariel Pietrasik

Na trzy tygodnie przed startem mistrzostw świata piłkarzy ręcznych, napływają bardzo dobre wieści dla reprezentacji Polski. Do gry wrócił lewy rozgrywający Ariel Pietrasik - występujący w lidze szwajcarskiej.

Reprezentant Polski w połowie października złamał kość śródręcza podczas wygranego 37:19 meczu eliminacji mistrzostw Europy z Łotwą. Pechowa akcja miała miejsce tuż przed końcem pierwszej połowy. Od tego momentu trwała walka o powrót zawodnika, by wygrał wyścig z czasem.

W niedzielne popołudnie - równo po dwóch miesiącach przerwy od gry, Ariel Pietrasik wystąpił w ligowym meczu. Rzucił pięć bramek (5/10 - wszystko z gry) w przegranym 27:32 domowym starciu z mistrzem Szwajcarii, Kadetten Schaffhausen.

W ośmiu meczach ligi szwajcarskiej Pietrasik rzucił już 86 bramek i jest najskuteczniejszym strzelcem TSV St. Otmar St. Gallen. Powrót do gry Ariela Pietrasika to bardzo dobra wiadomość, bowiem wciąż niepewny jest występ na mistrzostwach świata innego rozgrywającego - Szymon Sićki.

Niestety na styczniowych MŚ nie wystąpi będący w kapitalnej formie, obrotowy Kamil Syprzak. Zawodnik Paris Saint-Germain w ostatnim meczu Ligi Mistrzów z niemieckim Magdeburgiem złamał kość strzałkową.

ZOBACZ: Sićko zagra na MŚ? Hiszpanie bez jednej z gwiazd podczas MŚ?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty