Niemoc Wybrzeża Gdańsk, weekend po gospodarsku - podsumowanie 15. kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn

Komplet zwycięstw odnieśli gospodarze w 15. kolejce PGNiG Superligi. Jednym z bohaterów weekendu został Lech Kryński, który w meczu z Wybrzeżem Gdańsk nie puścił gola przez ponad dwadzieścia minut.

Beniaminek zatrzymany

Podopieczni Daniela Waszkiewicza i Damiana Wleklaka ligową wiosnę rozpoczęli od arcyważnego zwycięstwa nad PGE Stalą Mielec. W Szczecinie beniaminek także chciał powalczyć o niespodziankę, marzenia o punktach zawodnikom Wybrzeża z głów wybił jednak Kryński. 30-latek rozegrał mecz, który będzie wspominał przez lata.

Gdańszczanie starcie z Pogonią rozpoczęli znakomicie. Po kwadransie Wybrzeże prowadziło 8:4, na tym popisy beniaminka się jednak zakończyły. Na kolejnego gola goście czekali... dwadzieścia jeden minut. Niemoc strzelecką przełamał dopiero Kacper Adamski, na pościg za rywalami było już jednak zbyt późno. [ad=rectangle] Bezbłędne czołówka

Szczecinianie, dzięki wygranej, ugruntowali swoją pozycję w ścisłej czołówce ligowej tabeli. Planowe zwycięstwa odniosły też inne topowe ekipy - Vive Tauron Kielce, Orlen Wisła Płock oraz Górnik Zabrze. Na siedem kolejek przed końcem fazy zasadniczej czwarta w tabeli Pogoń nad kolejnym zespołem ma już pięć punktów przewagi.

Na szczególną uwagę zasługuje zwycięstwo mistrzów Polski. Vive Tauron pewnie pokonał na własnym parkiecie KS Azoty Puławy, choć w składzie kielczan znalazło się tylko ośmiu zawodników z pola. Wisła po koncertowej pierwszej połowie bez problemu ograła MMTS Kwidzyn, a Górnik u siebie poradził sobie z PGE Stalą.

Kielczanie - mimo kłopotów kadrowych - kroczą w lidze od zwycięstwa do zwycięstwa

Trener kolejki. Zbigniew Markuszewski. Sytuacja w Wągrowcu rozwija się fatalnie. Klub ma poważne problemy finansowe, a zimą wąską kadrę osierociło dwóch zawodników. To, że za trzy miesiące Nielba opuści krajową elitę, wydaje się przesądzone. Zespół walczy jednak dzielnie. W ostatniej kolejce beniaminek był bliski urwania punktów Zagłębiu Lubin.

Bramkarz kolejki. Lech Kryński. Zawodnik Pogoni - o czym już wspominaliśmy - zaliczył kapitalny weekend. Doświadczony golkiper był jednym z głównych architektów wygranej nad Wybrzeżem. Kryński miał ogromny udział w tym, że szczecinianie w całym meczu stracili tylko szesnaście bramek. Pogrom kolejki. Orlen Wisła Płock. Nafciarze w środku tygodnia nie mieli litości dla MMTS-u. Wicemistrzowie Polski losy spotkania rozstrzygnęli już w pierwszej części gry i choć po przerwie spuścili oni nieco z tonu, to i tak udało im się pokonać niżej notowanego rywala różnicą dwunastu trafień.

Dinozaur kolejki. Mariusz Jurasik. Doświadczony zawodnik za kilkanaście miesięcy będzie miał już na karku czwarty krzyżyk, w Zabrzu wciąż jednak trudno wyobrazić sobie drużynę bez niego. Tym razem Jurasik miał wielki wkład w zwycięstwo nad Stalą, rzucając Czeczeńcom dziesięć bramek.

Mariusz Jurasik w lidze wciąż pokazuje wielką klasę

Wyniki

SPR Chrobry Głogów - Śląsk Wrocław 29:25 (14:14) MKS Zagłębie Lubin - Nielba Wągrowiec 30:29 (15:13) Pogoń Szczecin - Wybrzeże Gdańsk 25:16 (11:8) Górnik Zabrze - PGE Stal Mielec 35:28 (18:14) Orlen Wisła Płock - MMTS Kwidzyn 39:27 (23:13) Vive Tauron Kielce - KS Azoty Puławy 33:26 (16:13)