Rzuty karne we Wrocławiu. Śląsk pokonał sąsiada w tabeli

W niedzielę rozegrano kolejny, szósty mecz 15. kolejki Ligi Centralnej. Śląsk Wrocław po rzutach karnych pokonał SPR GKS Autoinwest Żukowo. Decydującą bramkę rzucił Sebastian Ziemiński.

Michał Gałęzewski
Zawodnicy Śląska Wrocław WP SportoweFakty / Dawid Lis / Na zdjęciu: Zawodnicy Śląska Wrocław
Po pięciu sobotnich spotkaniach Ligi Centralnej, w niedzielę odbył się mecz we Wrocławiu. Od początku dobrze spisywał się zespół z Żukowa, w którym obok doświadczonego Grzegorza Dorsza, dobrze spisywali się urodzeni w 2004 roku Krzysztof Jagielski i Bartosz Andrzejewski, którzy ogrywają się w żukowskim zespole dla Torus Wybrzeża.

Po bramce Andrzejewskiego, w 25. minucie goście prowadzili już 13:8. Przed przerwą gospodarze zaczęli jednak odrabiać straty i gdy w 30. minucie trafił Adrian Turkowski. Po zmianie stron Śląsk zdołał objąć prowadzenie - gdy celnie rzucił Kacper Okapa, na 11 minut przed końcem było 21:20.

Od tego momentu znów przewagę zaczęli budować goście, którzy gdy trafił Rafał Stępień, na dwie minuty przed końcem prowadzili różnicą dwóch bramek. Końcówkę lepiej rozegrali gospodarze, którzy doprowadzili do remisu. W karnych Śląsk wygrał 4:3 i to wrocławianie cieszyli się z dwóch punktów.

15. kolejka Ligi Centralnej zakończy się w Legnicy, gdzie przedostatnia w tabeli MSPR Siódemka Miedź Huras zmierzy się 19 lutego z liderem - Arged KPR Ostrovią.