Udany przegląd wojsk. Oceny Polaków za mecz z Meksykiem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Bartosz Kurek
Materiały prasowe / FIVB / Bartosz Kurek

Polacy w drugim meczu mistrzostw świata w siatkówce pokonali reprezentację Meksyku 3:0. Na boisku zaprezentowali się wszyscy gracze biało-czerwonej drużyny. Sprawdź, jak ocenili ich występ redaktorzy WP Sportowe Fakty.

Rozgrywający: Marcin Janusz - 4* Grzegorz Łomacz - 4

Spotkanie z Meksykiem zaczął Marcin Janusz, który dobrze się spisywał na rozegraniu. Sprawiedliwie obdzielał piłkami kolegów. Od trzeciego seta szansę na dłuższy pobyt na boisku dostał Grzegorz Łomacz. On także dobrze poprowadził grę.

*oceny w skali szkolnej 1-6

Atakujący: Bartosz Kurek - 4* Łukasz Kaczmarek - 4,5

Bartosz Kurek zaprezentował się w 1. secie. Skończył 75 proc. ataków i w sumie zdobył 3 punkty. Od drugiego seta zmienił go Łukasz Kaczmarek. Zawodnik Grupy Azoty rozegrał bardzo dobre zawody. Zdobył w sumie 8 punktów przy skuteczności w ataku 64 proc.

Środkowi: Mateusz Bieniek - 4,5* Jakub Kochanowski - 4 Karol Kłos - 4,5 Mateusz Poręba - 4

Środkowi polskiej reprezentacji dobrze spisali się w starciu z outsiderem grupy C. Udany debiut w mistrzostwach świata zaliczył Mateusz Poręba, który zdobył 5 punktów. Królem bloku zaś został Karol Kłos, który aż 4-krotnie skutecznie zatrzymał rywali. To najlepszy wynik w drużynie.

Przyjmujący: Tomasz Fornal - 4,5* Kamil Semeniuk - 4 Aleksander Śliwka - 4 Bartosz Kwolek - 4

W spotkaniu z zespołem z Ameryki Północnej okazję do gry miała cała czwórka przyjmujących. Zdecydowanie najbardziej na plus z nich wyróżnił się Tomasz Fornal, który na początku drugiego seta wszedł na boisko. Zdobył w sumie aż 10 punktów i był najlepiej punktującym graczem. Pozostała trójka spisała się dobrze.

Libero: Paweł Zatorski - 4* Jakub Popiwczak - 4

Obaj libero rozegrali dobre zawody. Jakub Popiwczak wszedł na boisko w drugiej partii. Na dziesięć przyjęć nie popełnił błędu i miał 70 proc. pozytywnego przyjęcia. Również Paweł Zatorski był w tym spotkaniu bezbłędny w defensywie.